Sabacca

Sabacca byl tmavě šedivý Wookiee z Rakhuuunu, gambler, uctívač všech bohů štěstí v galaxii a člen posádky Jolly Jedie. Dokázal mistrně měnit přízvuky, i ve spánku držel perfektně kamennou tvář a byl jediným členem posádky, co se naučil známou variantu pravidel kashyyyckého fotbalu za střízliva. Poslouchal Nightwitch a považoval je za nejlepší kapelu v galaxii.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 50 BBY majitelům hostince v hlavním městě kolonie Rakhuuun a už jako malý se motal kolem výherních automatů. Rodiče ho od nich sice odháněli a nutili ho učit se, ale ačkoliv bez větších problémů dokončil gymnázium, z matematické fakulty tamní univerzity ho brzy vyhodili a on se rozhodl jít studovat vysokou školu života. Na rozdíl od spousty jiných takových studentů však nebyl dement, uměl si docela dobře spočítat svoje šance a následná kariéra gamblera tak nebyla až tak riskantní, jak mu všichni říkali. Alespoň tedy ze začátku.
Jak nabíral zkušenosti, nabíral taky odvahu a pouštěl se do sázek, do jakých by se nikdo rozumný nepouštěl, což se mu nakonec šeredně vymstilo. V roce 20 BBY, zhruba v polovině války klonů, kterou okázale ignoroval, prohrál v sabaccu značnou sumu s Oxacou, členem organizace Černé slunce, a aby to odčinil, upsal se mu na pět let do dobrovolného otroctví. Uklízel mu sídlo, žehlil, uváděl hosty, vesměs se neměl nijak špatně, jen nedostával plat. Problém nastal krátce po nástupu Impéria, kdy jeho pánovi přišlo jako velmi zábavné věnovat svého otroka právě nově vzniklému režimu, který měl po nich docela velkou poptávku.
Sabacca tedy putoval na Kashyyyk a už se tak dobře neměl.

Občanská válka

Během následujících dvaceti let byl vybaven inhibičním čipem a několikrát se stěhoval, až se dostal do Tábora 52, kde okopával kashyyycký chmel. Tři týdny po zničení Hvězdy smrti byl společně s dalšími otroky zachráněn kashyyyckým odbojem a následně dopraven na jeho základnu v mlhovině Tyyyn, kde si konečně mohl chvíli vydechnout. Když si spočítal, že jeho šance na podobnou spásu byly pekelně nízké, vzal to jako znamení a rozhodl se pro posílení povstalecké buňky kapitána Simbaccy, aby to štěstěně trochu vrátil.
Protože zvládal z hlavy počítat složitější rovnice než Ferrmata, posílil navigační sekci lodi a byl k ruce Balmoře. Osobně navrhoval možnost vycestovat někam ven a obrat pár kasín, ale to mu bylo zamítnuto, a tak měl velkou radost z chystaných závodů na Raxusu Prime. Posádka bohužel jeho snahy o zorganizování sázek moc neoceňovala, ale stejně byl chvíli ve svém živlu a v následných volbách hlasoval pro Ferrmatu. Když byl pak na lodi vyhlášen výjimečný stav, definitivně se rozloučil s vidinou, že vyrazí ven za hazardem, a snažil se přispět ke společnému snažení aspoň tím, že počítal pravděpodobnost dalšího průseru. Také se dost spřátelil s Willym, ovšem vzájemné hry čehokoliv o sirky ho kdoví jak neuspokojovaly.
Ačkoliv chystané akci nedával moc šancí na úspěch, pomohl s odladěním některých much generátoru subprostorově polarizovaného obfuskačního toku a následně byl překvapen, že se operace vydařila. V mezičase chodil sledovat tréninky Hromfárače, doufaje, že bude moct nějaký hazard postavit kolem něho. Místo toho ho však Murrinho při jednom cvičení poslal z lavice na hřiště, Sabacca se nebránil, zjistil, že mu hra s nafouknutým kozomutem docela jde, a posílil tým na pozici úderníka.
V následujících měsících se mu zalíbila kolegyně Brancca, která mu svým pokřiveným obličejem připomínala jednu z čarodějných zpěvaček od Nightwitch a o kterou nikdo jiný nejevil sebemenší zájem, což pro něj bylo jedině dobře. Uzavřel s ní několik sázek a některé schválně prohrál, ovšem takto mistrný pokus o flirt ona vůbec nezachytila a nadále se jenom snažila ho přesvědčit o tom, jak je dobrá.
Když se začátkem roku 1 ABY povedlo probudit Zubaccu a došlo na restrukturalizaci týmu, byl Sabacca přesunut na post druhého brankáře, což shledával nanejvýš symbolickým. Doufal, že když bude mít Branccu takhle často nablízku, někam se to brzy posune, ovšem její zápal pro hru byl pořád příliš velký a ona ho většinu času před brankou úplně ignorovala, protože sledovala míč. Nevzdával se však a spoléhal na to, že dříve nebo později se štěstí zase projeví.

d20

Scoundrel 8
STR 12 / DEX 14 / CON 12 / INT 16 / WIS 12 / CHA 14
Gamble +19, Escape Artist +16, Bluff +15, Sleight of Hand +15, Computer Use +14, Spot +12, Forgery +10, Knowledge (games of chance, probability) +10, Move Silently +10
Trick, Card Shark, Skill Emphasis (Gamble, Escape Artist), Dodge, Extra Lucky
Confidence

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License