Rychlý dráp

Rychlý dráp byl frachťák mistra Foxe, jediný svého druhu.

Historie

Z náhradních dílů a vyřazených kusů jiných lodí ho od roku 48 BBY stavěl Tyrkus. V roce 45 BBY konečně proběhl relativně úspěšný zkušební let i skoro hladké přistání1 a on pak hotový a otestovaný frachťák věnoval svému kamarádovi, který ho využíval při cestách s mistrem Koranem. Loď se osvědčila, Dave ji ani po splnění rytířských zkoušek nevyměnil za nic lepšího a i když při učení Derka moc často mimo Coruscant nelétali, udržoval Rychlý dráp v perfektním stavu.
Krátce po začátku války klonů se na jeho palubě Dave, Tyrkus, Kira a Jessica Karnis odebrali na Palau VI, kde po potyčce se Zirem Sullem Dave s Kirou a Tyrkusem zůstali. Jessica s lodí odletěla na Miu Leptonis IV, kde ji později dostal Jeff Breen jako služební loď pro dovážení surovin do Fogsmeade. Do enklávy jako takové se nikdy nedostal, protože měl příliš nehydrodynamický tvar a nezvládl by přistávací manévr skrz jezero. V případě potřeby ho používali i další obyvatelé enklávy a i díky nim se podíval mimo jiné na Azoam,2 Naboo a Nar Shaddaa.3
Začátkem roku 14 BBY ho Jeff, Nina Michaelis, Dwayne Breen a Mia Mahariel s Adélkou využili při cestě na Bador, kde jim sloužil jako společné obydlí, než se Mia osamostatnila a otevřela si servis. V roce 12 BBY na něm Nina z měsíce odletěla, pokračovala v cestování po vesmíru a po následující dva roky jí Dráp věrně sloužil. Pak však zasáhla Inkvizice, Ninu sebral Zothar Hanak a loď byla pro zjevnou neprodejnost vyhozena na smeťák, kde ji Jawové rozebrali na součástky.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License