Rwookyavick

Rwookyavick bylo město na Kashyyyku, nejseverněji položené permanentní osídlení na planetě. Nacházelo se na pobřeží a díky četným horkým pramenům představovalo oázu života uprostřed nehostinné tundry a v tamních iglú bylo možno nalézt mnoho šikovných stavitelů lodí. Jeho obyvatelstvo se živilo téměř výhradně rybolovem a lovem ledních medvědomutů a velrybomutů a pocházel odtamtud fotbalový klub Rampouši z Rwookyavicku.
Nejbližšími městy byl Zhamberrk na jihovýchodě a Mzzinchaleft na východě, ovšem do obou to bylo i na prasopsím spřežení pěkných pár dní zmrzlou pustinou.

Historie

Podle legend bylo město založeno někdy v době prvních praotců, údajně těmi drsnými chlupáči, co nechtěli s praotcem Angakkuckem táhnout na teplý jih. V roce 6300 BBY se stalo kapitolem severního království, neboť sjednotitel severských rybářů, král Nanuck z rodu Nanwooků, pocházel právě z něj a vybral si ho jako své sídlo.
Status jednoho z nejdůležitějších měst na planetě si ale Rwookyavick neudržel příliš dlouho, protože už za pár století přešla většina moci do Rwookrrorro a jednotlivá království včetně toho severního přestala existovat. Pořád patřilo k oblíbeným turistickým destinacím, nikoliv však k permanentnímu žití, což se odrazilo i ve faktu, že velká část obyvatelstva kolem roku 3900 BBY využila příležitosti a na kolonizačních lodích se přesunula na příjemnější Kwookrrr. Ti, co zůstali, si pak vybudovali zaslouženou reputaci samotářů, jejichž náčelník u Poradní skály většinou vystupoval proti čemukoliv, co zrovna navrhovali ti ostatní.
S koncem války klonů a začátkem systematického zotročování planety Impériem se většina drsnějších starousedlíků rozhodla město opevnit, bránit ho zuby drápy a relativně se jim to dařilo. Kashyyycký odboj pro ně jakožto pro suverény nebyl příliš atraktivní a radši se Impériu postavili sami, s harpunami a cepíny.
Kolem bitvy o Yavin se už jednalo o vysloveně zanedbatelné město, kde několik obyvatel využívalo toho, že se tam otrokářům kvůli zimě moc nechce.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License