Rwookrrorro

Rwookrrorro bylo město na Kashyyyku, přibližně v geografickém středu Iwrropy. Od dávných dob sloužilo jako planetární kapitol a narodili se tam samí významní chlupáči, například Wyrrgy a Bacca. Pocházely odtamtud také dva přední týmy fotbalové ligy, Roztoči a Rangers. Ve městě se nacházely mimo jiné obrovská knihovna, jediný nonstop s pivem na planetě a vojenská akademie. Třicet kilometrů na jihozápad leželo město Tyrvrarr, stejně daleko na východ Okikuti. Za předměstí a čtvrť Rwookrrorro byl považován Kepitenochan, kde stával vládní strom.

Historie

Bylo založeno roku 6006 BBY na místě, kde se stýkaly hranice tří prastarých království. Výstavbu inicioval král Chimalpopocca z toho východního, ale stejnou měrou se na něm podíleli i král Nanuck ze severu a královna Shoshawna ze západu. Město mělo sloužit jako pojistka, že spolu tato království nebudou válčit, a fungovalo to přímo dokonale. Prvních pár století se na tamním trůně střídali zástupci tří hlavních urozených rodů, s příchodem Baccy a jeho čepele v roce 5016 BBY převzali kontrolu Cherwookové a jen tak se jí nepustili.
Kapitol přežil každé z původních království, město rostlo, získávalo na významu a brzy se navzdory loupeživým nájezdům otrokářů stalo nejdůležitějším sídlištěm na planetě. V roce 4555 BBY ho sice značně pročistila epidemie neštorrrovic, ale s návštěvou prvních zástupců Republiky o tři sta let později už bylo opět při síle, jen s výrazně oslabenou mocí aristokracie, a kolem roku 3900 BBY se tam nacházely největší vesmírné doky v celém sektoru.
V následujících tisíciletích poklidně prosperovalo a i když mělo stále problémy s otrokáři a trochu i s mafií, neměli si jeho obyvatelé moc na co stěžovat. V posledním století éry Republiky tam měla své sídlo společnost Arrarat.
Po rozkazu 66 přišlo systematické zotročování a Impérium odváželo tamní obyvatele jak do pracovních táborů po planetě, tak přímo na stavbu první Hvězdy smrti.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License