Růžek

Růžek byla minihospůdka v Karrambaculleku. Společně s pekárnou a dalšími podniky tvořil obvod kruhového náměstí, jeho vývěsní štít zdobil pitoreskně malý roh terentateka a v jednu chvíli se do něj vešli maximálně dva ne moc velcí Wookiové.

Historie

Podnik založil Karboorra v roce 283 BBY a díky kvalitnímu šiškovému pivu si rychle zajistil víc klientely, než kolik se dovnitř mohlo reálně vejít. Pravidelnými štamgasty byli už krátce po otevření Krobarr a Chachar, na stojáka se občas stavil i tehdejší náčelník Hurrdurr.
Když na vesnický trůn v roce 66 BBY dosedl Churr, který se nedokázal nikdy protáhnout ani dveřmi, byl ostře proti tomu, aby se jen kousek od jeho sídla podporoval alkoholismus, ale než ji stačil zakázat, přišel Karboorra s protinávrhem: produkci šiškového piva značně omezil, začal rozlévat jen mírně kvašenou limonádu z jehličí a z knajpy se stal spíš takový filosofický koutek, který už náčelníkovi tolik nevadil.
Champbacca a Chlouppek by ho tedy během pánské jízdy během války klonů jistě vypít zvládli, a to za pár minut, ale první jmenovaný nechtěl riskovat, že se střetne s náčelníkem v tak malém prostoru, a tak to nikdy nezkusili.
Růžek fungoval až do roku 1 BBY, kdy došlo k velkému otrokářskému zátahu na celý Karrambacullek, pak zůstal opuštěný a pomalu chátral.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License