Rocco

[„Tak jedem, vy opice, nebo snad chcete žít věčně?“]
- Rocco před útokem

Rocco byl Wookiee z Kashyyyku, žoldák, jeden z Cuy'val Dar, velitel republikového komanda Shyyyo Squad, veterán války klonů a pozdější člen posádky Jolly Jedie.


Jméno: Rocco
Rasa: Wookiee
Datum narození: 18. 12. 313 BBY
Planeta narození: Kashyyyk
Barva očí: modrá
Frakce: Republika, později Křupkový odboj

Vzhled

Rocco byl hezoun s hustou blonďatou srstí a postavou, za jakou by se nemusel stydět žádný model. Ačkoliv v četných přestřelkách nezřídka přišel k nějakému tomu zranění, zpravidla vždy stihl včas aplikovat bactu a neměl tedy žádné výraznější jizvy. Měl modré oči a jen vzácně ho šlo vidět beze zbraně.
Do bitev s oblibou vyrážel v co nejkompletnějším brnění včetně helmy, během války klonů si zamiloval svou šedou zbroj republikových komand.

Povaha

Na Wookie byl Rocco poměrně klidný a ruce či nohy trhal jen v krajních případech, ale i tak uměl pouštět hrůzu, zejména v plném brnění. Byl relativně společenský, mezi kolegy oblíbený, úkoly plnil na 120 % a k smrti nenáviděl brouky všeho druhu, od mšicomutů po Verpiny. Dvakrát v lásce pak neměl ani Kaminoany a několikrát si tak otevřeně dělal srandu z Mandalorianů, že z toho byla rvačka. Mírně opovrhoval tradičními wookijskými kušemi a sám v boji používal republikovou blasterovou pušku DC-15A, byl zvyklý na plastobeskarovou zbroj a nešetřil granáty. Ačkoliv byl ten typ, co se za ním děvčata otáčela, nebyl žádný sukničkář a výhody bigamie objevil až v pozdějším věku. Jedl cokoliv, co mu někdo naservíroval, v pití byl vybíravější, ale měl rád silnější piva, zejména Levhartomuta, a silnější lihoviny, zejména Taterrrský čaj.

Rodina

Matka Ibanulla, prostá účetní původem z Kwookrrru.
Otec oficiálně neznámý, reálně Hurrdurr, záletný vesnický náčelník, který se k synovi z rozličných důvodů nikdy nepřiznal. Roccovi díky němu v žilách kolovala trocha urozené krve severského rodu Nanwooků a měl polovičního bratra Churra a poloviční sestru Ferrmatu, což se ovšem dozvěděl až v dospělosti a aktivně to tajil.
Syn Poggo, dcera Purrina.

Důležité vztahy

  • Kachorra, první láska, se kterou plánoval velké věci, ale o kterou přišel.
  • Turmalina, druhá láska, o kterou na dlouhý čas přišel taky, ale která mu stihla dát syna.
  • Kal Skirata, kolega od Cuy'val Dar, se kterým by se mu popíjelo mnohem lépe, kdyby to nebyl zatracený Mandalorian.
  • Jonni Clees, opeřený kolega od Cuy'val Dar, s nímž se mu popíjelo úplně nejlépe, ale který se nasazení Velké armády nedožil.
  • Rejpal, Štístko a Šmudla, tři členové Shyyyo Squad, které stejně jako mnohé další klony vnímal jako své syny a věděl, že se na ně může bezmezně spolehnout.
  • Annapurna, třetí láska, se kterou si pořídil dceru a která odhalila jeho genetickou příslušnost ke kashyyycké šlechtě.

Dovednosti

Když chtěl, dokázat rozbrečet nejedno dítě, měl odhad na lidi a na vojáka slušný přehled o kultuře a mytologii vlastní planety. Byl zkušeným velitelem, uměl taktizovat a improvizovat a dokázal řešit i problémy, co nešly vyřešit pouhou aplikací většího množství trhaviny. Neměl problém spát v brnění, uměl se o sebe postarat v přírodě a se svou DC-15A dokázal hotové zázraky. Věděl toho dost o broucích a jejich slabých místech, ovládal sarkasmus a nebyl vybíravý v jídle.
Ačkoliv nebyl nijak zázračný pilot, z bodu A do bodu B se hyperprostorem vždycky dostal, boural jen záměrně a svou loď Rodger Young leštil ještě pečlivěji než své boty. Příliš si nerozuměl s modernějšími operačními systémy a během hackování častěji prolomil klávesnici než kód.

Životopis

Před rozkazem 66

313-288 BBY

Narodil se krátce před Vánoci v Karrambaculleku jako nemanželský syn prosté svobodné imigrantky z Mukachevva a tehdejšího náčelníka, což ale vůbec netušil a nijak zvlášť mu to nevadilo. Už od dětství cítil, že ho v domovské vesnici nic nedrží, a jakmile mohl, narukoval na vojenskou akademii ve Rwookrrorro, kde zahájil výcvik pod seržantem Zymmem.
Buzeraci snášel velmi dobře, jen sem tam utrousil sarkastickou poznámku, a těšil se, jak si zabojuje v zubatých válkách, nicméně ty záhy skončily a on si v nich ani nevystřelil. Po dokončení výcviku v roce 288 BBY došel k závěru, že to ani zdaleka nestačí, a vyrazil ven do galaxie, plnit si dětský sen a zároveň hledat příležitosti naučit se něco nadstandardního.

287-74 BBY

Hned v roce 287 BBY se na Randonu připletl do přestřelky mezi skupinou obchodníků a otrokáři, přičemž se postavil na stranu těch prvních a ty druhé postřílel. Tím získal nejen vděk zachráněných, ale taky vlastní loď, Rodgera Younga, která po nich zbyla, což mu v následujících letech významně usnadnilo cestování. Nějaký čas se potuloval po sektoru Mytaranor, ale protože byl až příliš často vnímán jako potenciální kořist otrokářů a vesměs nic ho tam nedrželo, zamířil do Jádra a začal se živit jako žoldák. Několik desetiletí strávil přímo na Coruscantu, ovšem nijak zásadně si to neužil a dělal to vesměs jenom proto, že tam za své služby dostal nejlépe zaplaceno. V dobách, kdy si to mohl dovolit, tak raději navštěvoval okolní planety a do galaktického města se vracel zejména v dobách nouze. Část peněz posílal domů matce, na přilepšenou, a to až do roku 195 BBY, kdy zemřela. Na pohřeb jí doletěl, domek pak ale prodal, protože se do Karrambaculleku neměl v plánu už nikdy vracet.
Mezi lety 106 a 103 BBY se účastnil války o Rapaluza II, a to přirozeně na straně svého oblíbeného pivovaru. Skoro půl roku strávil v mangrovových bažinách s Bearrem bez kontaktu s velitelstvím, odpráskl pěkných pár žoldáků placených protistranou a svůj žold si vybral v plechovkách piva.
V roce 92 BBY se účastnil obrany Vortulo VII před piráty a zabojoval si po boku Gildeberta Nommoda, kterému sice nerozuměl, ale který mu ukázal místní krásy. Ačkoliv pak chvíli zvažoval, že se tam usadí a bude se věnovat chovu králíků, nakonec si to rozmyslel a pokračoval v kariéře žoldáka.
Roku 83 BBY zavítal na Chrchl a oblíbil si motorest Flus, kde v následujících letech několikrát přebýval. Nadále ale pravidelně navštěvoval Coruscant a na něm hospodu U Kancléřky Saresh, kam chodil hlavně na točeného Levhartomuta.

73-44 BBY

Při jedné z návštěv Kancléřky potkal Kachorru, senátní gardistku, se kterou se dal do řeči a následně strašně opil. Stihl jí ale vysvětlit výhody žoldnéřství a když ráno vystřízlivěla, odložila modré brnění a šla s ním. Společně pak na Rodgeru Youngovi cestovali po galaxii, vydělávali si střílením kde čeho a po projevení vzájemných citů plánovali, jak si postaví domeček někde v lese, s vodním příkopem, střílnami a minovým polem. Prozatím ale bydleli buď na lodi, kterou ji Rocco učil řídit, nebo ve Flusu, jenž jejich dýška držela nad vodou.

43-39 BBY

V roce 43 BBY se oba zapojili do obrany Kalee před Huky a potkali se tam jak s Chlouppkem a B'lim, s nimiž se v zákopech rychle spřátelili, tak s Gabrielou. Následné dva roky bojů utekly jako nic a Rocco nejednou zvažoval, jestli by neměl Kachorru požádat o ruku. Když byla v roce 41 BBY Gabrielina loď Modrý blesk sestřelena a zřítila se na nepřátelské území, byl Rocco součástí záchranného týmu, který se prostřílel huckými liniemi a dostal se až k místu zřícení. Poslal do pekla pěkných pár brouků a osobně nahodil několik beden z nákladu na obrněné transportéry, ale z vítězství se radovat nemohl, protože Kachorru na cestě zpátky do bezpečí zákopů zasáhla příliš velká hromada plazmy. Rocco na okamžik propadl zuřivosti, ale i s pomocí ostatních se rychle uklidnil, po návratu do tábora si vzal dovolenou a dopravil Kachořino tělo zpátky domů. Během pohřbu ji zapil větším než malým množstvím čaje a po krátkém zvažování sebevraždy1 se vrátil na Kalee, kde rozjel ambiciózní plán na zabití každého jednoho z těch nohatých šmejdů.
Do věci se ovšem v roce 39 BBY vložila dezinformovaná Republika, a to dost nešťastně právě na stranu agresivních hmyzáků. Rocco to nechápal, poslal pár rozhořčených zpráv senátoru Yaruovi a doufal, že se to otočí, ale měl smůlu. Zastřelil posledních pár brouků, z Kalee odletěl a pomohl krajanům v koloniální válce o Alaris Prime, kde se opět setkal se seržantem Zymmem, kde si obnovil důvěru v Republiku a kde za zásluhy získal dům v Llamitcuku, v němž od té doby oficiálně bydlel.

38-35 BBY

V jinak útulném domečku mu citelně chyběla Kachorra a Rocco tedy doma mnoho času netrávil. Nadále fungoval jako žoldák a většinu výdělků propil, aby zahnal žal.
Roku 37 BBY navštívil Caridu a účastnil se pohřbu Gabriely, která pod vlivem PTSD spáchala sebevraždu. Díky tomu definitivně došel k názoru, že taková věc nic nevyřeší a že nad Kachorrou nemůže smutnit věčně, a rozhodl se se sebou něco dělat.
V roce 35 BBY zašel na pivo s kolonisty a během jediného večera se stal fanouškem Gundarkomutů, místního fotbalového klubu.

34-30 BBY

Odcestoval do soustavy Charnix Pleniet, kde si ho najala malá komunita farmářů, aby jim pomohl vzdorovat agresorům z Bragbanu. Rocco se navzdory mrzkému platu snažil opravdu hodně, a to i ve chvíli, kdy začalo být zjevné, že je na špatné straně barikády. Začátkem roku 32 BBY se v ruinách tovární haly utkal s Jango Fettem a zahnal ho na taktický ústup, což se mu mělo už brzy vyplatit.
O pár měsíců později od něj dostal zprávu, že si ho prolustroval a má pro něj nabídku, jaká přijde jednou za život. Nebylo k ní mnoho detailů, ale protože Rocco stejně neměl v galaxii moc pro co žít a odměna za těch očekávaných pár let někde v utajení určitě stála, kývl na to a upozornil své současné zaměstnavatele, že až mu vyprší jejich kontrakt, budou si muset sehnat někoho jiného.
V roce 30 BBY opustil Charnix Pleniet, zamířil na Mandalore, kde zakonzervoval loď a odkud byl spolu s 99 dalšími podobně vybranými jedinci převážně mandalorianského původu dovezen na Kamino, které se mu sice už z orbity moc nelíbilo, ale mělo se mu na neurčito stát domovem.2 Stal se seržantem, dostal na povel 104 kadetů ze speciální várky klonů Jango Fetta a měl se postarat o to, aby z těch mrňousů vyrostly nejnebezpečnější zvláštní jednotky budoucí Velké armády Republiky. Od samého začátku chodil s ostatními seržanty do nově otevřeného důstojnického klubu,3 ale brzy začal být trochu alergický na mandalorianštinu a Janxovce taky na chuť nepřišel.

29-23 BBY

Rocco se svého úkolu ujal se ctí a o všechny své svěřence pečoval jako o vlastní děti, takže na ně byl náležitě přísný a cepoval z nich poslušné a schopné vojáky. Zpočátku se sice potýkal s jazykovou bariérou, ale brzy už ani nepotřeboval tlumočníka a podařilo se mu kadetům předat nejen své bojové a taktické zkušenosti, ale vzdělal je i v kashyyycké kultuře a dokonce jich většinu naučil i letmo komunikovat shyriiwookem. Protože mu přišli komicky malí, při vymýšlení jmen sáhl po postavách trpaslíků z kashyyyckých pohádek, a aby je naučil po trénincích vypnout a relaxovat, hráli kuželky s plechovkami od piva a zjednodušenou formu kashyyyckého fotbalu.
Jakmile na to měli věk, poskládal je do čtyřčlenných týmů nazvaných podle kashyyyckých zvířat a pokračoval v drilu. Stal se pro ně otcem ve všech ohledech a mohl na ně být hrdý,4 chválil je za úspěchy, pohlavkoval je za neúspěchy a v adekvátním věku je naučil pít pivo, jen tématu žen se elegantně vyhýbal. Jak ale zjistil z konverzací s ostatními seržanty, nebyl ani zdaleka jediný.
Za část svého značného platu si nechal vyrobit katarní brnění na míru, v němž pak se svými hochy absolvoval nejedno cvičení, a několikrát zachránil řadového klona před utracením, díky čemuž si osvojil silnou nedůvěru vůči klonovačům. Jeho vtipy na mandalorianské sukně vojáků jednotek ARC nepadly na úrodnou půdu a většina Mandalorianů se s ním nebavila, takže mu zůstali jen Kal Skirata, Jonni Clees a trenéři nemandalorianští.

22 BBY

Krátce před prvním nasazením Velké armády došlo při společném cvičení s ostrou municí k nehodě, kdy Kejchal omylem zastřelil Prófu. Rocco vzal tuto nehodu na sebe, protože věděl, že jemu se na rozdíl od Kejchala nic nestane,5 a když pak přiletěl mistr Yoda a klony zamířily na Geonosis, nahradil Prófu na pozici velitele Shyyyo Squad, aby si kluci mohli konečně zabojovat. Nejen že pak směl postřílet velkou hromadu Geonosanů a moc si to užil,6 taky společně při čištění úlu odlovili malou geonosanskou hydru7 a Rocco získal jednu z jejích hlav jako dekoraci do domečku.
Po bitvě si vyslechl hlášení o tom, že v ní padlo 17 jeho vojáků, a ač to nebyl nejlepší výsledek, nezoufal, protože mohl konečně vypadnout z Kamina. Shrábl svůj značný plat, vyzvedl na Mandalore Rodgera Younga, koupil aurodiové cihly a nějaké zbraně a zakopal to všechno na zahradě svého domu na Alaris Prime. Hochy od Shyyyo Squad ale neopustil, stal se stabilní součástí týmu a jeho velitelem a záhy spolu na Rishi zlikvidovali pašeráky podporující separatisty a osvobodili z jejich držení holocron Darth Karvuse.
Jejich specialitou se pak stalo hlavně ničení geonosanských továren a úlů, což jim šlo od ruky, a Rocco se také pro všechny případy naučil řídit AT-TE a pilotovat LAAT.

21 BBY

Přijímal úkoly od generálního štábu, účastnil se několika porad vyššího velení a nepochyboval o tom, že je sice Republika ve velkém maléru, ale klony ji z něj vytáhnou. S velkou chutí cupoval droidy a s ještě větší Geonosany a několikrát připravovali půdu pro pozdější výsadek pěchoty.
Na bojištích se také potkal s několika krajany, například s Warfarrinem a rovněž se seržantem Zymmem, který byl jeho služebním záznamem dojat k slzám. Poslali spolu do křemíkového pekla několik tun droidů a jejich cesty se zase rozešly, ale slíbili si, že se po válce sejdou v Llamitcuku a dají pár piv i s Roccovými přeživšími komandy.

20 BBY

Dál se činil a Shyyyo Squad s ním.
Zničili rozestavěný úl a konfederační továrnu v Lenicově pásu8 a Rocco pak při výslechu královny zjistil, že se na nedaleké planetě Patch-4 nachází tajná laboratoř. Okamžitě tam vyrazili a vyhodili ji do vzduchu, díky mírně předimenzované náloži i s částí kontinentu.
Ve druhé polovině roku k nim byla přidělena generál Maryll, rytířka Jedi s podivnou zálibou ve zbraních a zbrojích, v jejíž společnosti absolvovali několik misí a vyhodili do vzduchu několik dalších továren. Rocco si nemohl nevšimnout, že mezi opancéřovaným generálem a Štístkem dochází k něčemu, co zavání kárným řízením a vyhazovem z Řádu,9 ale nemíchal se do toho a pouze si od generála vyprosil možnost aspoň jednou si vystřelit z její exotické flinty.
Koncem roku 20 BBY byli i s generálem vysazeni na Val Verde, kde se měli zasadit o svrhnutí zkorumpovaného režimu a přerušení dodávek peněz a kokainu do konfederačních pokladnic. Začali tedy s podrýváním autority vlády a sabotážemi její infrastruktury, což se protáhlo na několik týdnů.

19 BBY

Operace na Val Verde skončila úspěšným sesazením vlády, ale také Štístkovou smrtí. Rocco ho nechal pohřbít se všemi poctami a vůbec se nedivil Maryll, že sebrala flintu a utekla někam daleko, ale sám hodlal ve válce pokračovat i nadále.
K jejich jednotce byl pro nedostatek volných komand přiřazen Ben, obyčejný klonový voják, který jim však sedl a který se rychle zacvičil natolik, že Rocco žádost o přidělení někoho svalnatějšího stáhl a pokračoval s ním.
Když se na samém závěru války dozvěděli, že se schyluje k bitvě o Kachirho, jednohlasně se shodli na tom, že tam nesmí chybět, a velení jim vyhovělo. Krátce po přistání se setkal s Kejchalem a dalšími jeho odchovanci a se Shyyyo Squad prověřovali domněnku rozvědky, že mají separatisté někde nedaleko města jakousi záložní zbraň hromadného ničení. Později se měli všichni zapojit do obrany města, ale Rejpal i Šmudla byli už při prvním úkolu zabiti a Ben se ztratil v lese, takže Rocco zůstal sám a než se dostal na velitelství, byl vyhlášen rozkaz 66. Než se z lesa vymotal, byl svědkem toho, jak stíhačky klonů sestřelily diplomatický transportér, a dal si dohromady, že vystrkovat nos asi nebude nejlepší nápad.

Občanská válka

19-6 BBY

Nějaký čas se ukrýval v okolí Kachirha, ale ještě v témže roce se zmocnil jednoho z otrokářských transportérů a uprchl alespoň na Alaris Prime, kde měl větší šance. Vykopal na zahradě zahrabané zbraně, naopak zakopal poněkud provokativní brnění a chvíli přebýval v bunkru z Rodgera Younga, ale při rekognoskaci v okolních lesích narazil na skupinu disidentů pod vedením Hessky. Bez většího váhání se k nim přidal, zakoukal se do Turmaliny a v roce 10 BBY se dokonce stal otcem jednoho z mála dětí. Svou novou rodinu pak krátce ukrýval v zakopané lodi, ale jakmile se Poggo naučil chodit, opět upřednostnili přesun se zvytkem disidentů. O to srdnatěji pak skupinu bránil, někdy i vysloveně substandardními zbraněmi,10 ale dlouho to nevydržel. Při jednom z otrokářských nájezdů na začátku roku 5 BBY se obětoval, aby měli ostatní čas prchnout, a jakožto nebezpečný Wookiee byl okamžitě poslán do Tábora 52 a očipován.

5-0 BBY

Dlouhých pět let svědomitě okopával kashyyycký chmel a i když by jistě uprchnout zvládl, ta myšlenka ho ani nenapadla. Přežil to jen díky své fyzické kondici a zhubl při tom tak, že se sám nepoznával v zrcadle.

0 ABY

Tři týdny po zničení Hvězdy smrti ho zachránil Kashyyycký odboj vedený Šošonským králem a on se na jejich základně v mlhovině Tyyyn dozvěděl, že vnuk zesnulého náčelníka jeho rodné vesnice shání posily na svůj vlastní republikový venator, což prostě nemohl nechat bez povšimnutí a syna vzal samozřejmě s sebou, když se tak šťastně shledali. V následujících týdnech mu IM-62 úspěšně odoperoval inhibiční čip a Rocco se hodně věnoval synovi, i když zjistil, že výchova malého Wookie se od výchovy klonů v mnohém liší. Taky si ale ve zbrojnici našel novou flintu a cvičil dobrovolníky ve formách partyzánského boje a ve způsobech potírání hmyzích nepřátel. Znovu se setkal s Bearrem, o tom, že má na palubě i nevlastní sestru, nadále netušil a po závodech na Raxusu Prime hlasoval ve volbách nového kapitána pro Shavari, protože dle jeho názoru měla jakožto služebně nejstarší důstojník na tu funkci plné právo.
V červenci 0 ABY se účastnil válečné porady, kde Joya Brannigan plánovala nájezd na Citadelu, a byl ohledně jejich šancí na úspěch velmi, velmi, velmi skeptický. Přesto požádal Krobarra, jestli by mu z brnění řadových klonů, jichž bylo na palubě docela dost, neuplácal nějaké lepší na míru, a Anyu zase poprosil, jestli by nedokázala upravit jeho DC-15A na pálení magnetizovaných střel, neboť očekával možný střet s týpky se světelnými meči.
10. 8. 0 ABY si oprášil výcvik létání s LAAT/c,11 naložil na Máňu AT-TE a vyrazil s dobrovolníky do Kančího hnízda na Oarlig, kde se v následujících dvou týdnech věnoval plánování útoku na Citadelu a sehrávání se zbytkem výsadku, protože věděli, že nebudou moct používat vysílačky. Znovu se tam potkal s Chlouppkem, kterého viděl tuze rád, a Champbaccou, kterého měl po těch letech od koloniální války dost problém poznat, a společně ochutnávali blecherovku, ale Rocco to nepřeháněl a zůstával vesměs střízlivý.
22. 8. se přesunuli na Gamorr, kde na palubě Götterdämmerung naštěstí našel jednoho veterána, co mohl vzít pilotování LAAT/c za něj. Po dalších cvičeních se s Chlouppkem nasoukali do mandalorianského baziliška, vzali s sebou zajatou inkvizitorku a vyrazili hyperprostorovou zkratkou do soustavy Urma, kde došlo k vlastní akci. Rozstříleli generátor štítu, prorazili do Citadely a po postřílení několika fanatiků se dostali až do osobních komnat Algernnon de Bray, kde sebrali datový disk k pozdějšímu prozkoumání. Pokračovali do řídícího centra, cestou zahnali na útěk zmutovanou obludu a Rocco pak hlídal personál velínu, zatímco Chlouppek vyjednal vypnutí protiletecké obrany.
Následně se účastnil zatýkání Algernnon, kterou by býval podle původních rozkazů odpráskl, kdyby ho včas nezarazili, a také pomáhal s vyrabováním skladiště. Z pokladu si ulil dvě aurodiové cihly,12 především jako suvenýr a nemohl si nevšimnout povědomé exotické zbraně. Cestou zpátky na Oarlig uctivě odmítl nabídku Tamory, kterou zachránil druhý tým, a v Kančím hnízdě pak slavil, i když ne dvakrát bouřlivě. Dal pár Kanců a pak si spíš povídal, přičemž mu Champbacca prozradil pár svých oblíbených receptů na jídla z brouků.
S koncem oslav se Rocco vrátil na Jolly Jedie, za synem a dalšími, a v následujících osmi měsících se dost sblížil s Annapurnou. Ta se mu sice líbila, ale protože stále truchlil po Turmalině, trvalo docela dlouho, než se rozhoupal a náklonnost jí opětoval.

1 ABY

Většinu volného času věnoval synovi, ale bez obtíží se socializoval i se zbytkem posádky a pomáhal jim vylepšit mušku na střelnici, o jiných dovednostech ani nemluvě. Stále více času pak trávil s Annapurnou, ale navzdory nepopiratelné vzájemné přitažlivosti se spolu vyspali až v dubnu po kapitánově svatbě a on se pak stal prvním chlupáčem, kterého analyzovala s pomocí databáze KOPR získané na Shurru VI. Rocco tak zjistil, že je kapitánův prastrýc, ale nechtěl tuto informaci jakkoliv využívat ani šířit a poprosil ji, aby si to nechala pro sebe. Jakmile byl kapitánem upozorněn na potenciální přemnožení mšicomutů na palubě, neváhal, vzal Charmannu a rezervní plamenomet a společně ty šmejdy sesmahli na popel.
Když se v červnu v Koktavé školnici dozvěděl, že se Emily, Banana Brannigan a Štěkna nedávno střetly s fakt velkými pavouky, zalitoval, že neletěl s nimi, ale kapitána ke změně kurzu nepřemlouval. Zanedlouho na to pak dočista zapomněl, protože mu Annapurna oznámila skvělou zprávu, že čeká dítě, a on byl za to vlastně docela rád.

Potenciália

Po válce s Poggem vykope Rodgera Younga a za aurodiové cihly koupí Rok'Pok, který přetvoří k obrazu svému a budou tam vařit broučí speciality. Společně s Annapurnou, možná se zachráněnou Turmalinou a s dalšími dvěma dětmi.

d20

Soldier 6 / Military Advisor 3 / Republic Commando 4
STR 14 / DEX 16 / CON 17 / INT 14 / WIS 12 / CHA 10
Intimidate +12, Survival +12, Bluff +10, Sense Motive +10, Knowledge (tactics) +10, Listen +10, Knowledge (bugs, Kashyyyk) +8, Spot +8, Tumble +8, Climb +6, Demolitions +6, Jump +6, Pilot +6, Treat Injury +6, Astrogate +5, Repair +5, Search +5
Endurance, Point Blank Shot, Stamina, Combat Reflexes, Weapon Focus (DC-15A), Known Enemy (bugs), Weapon Specialization (DC-15A), Alertness, Dual Strike, Defensive Martial Arts, Armor Familiarity, Toughness, Improved Critical (DC-15A)
Specialization (Squad Leader)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License