Rimmr

[„Zapomínáte na direktivu 221 Vesmírného sboru, která jasně říká, že v případě…“]
[„Drž hubu ty magore!“]
- Rimmr a spousta ignorantů

Podpodporučík Rimmr byl Wookiee z Kashyyyku, důstojník Vesmírného sboru a později člen posádky Jolly Jedie. Jednalo se o nevyrovnaného, neurotického, hnidopišského, puntičkářského, zahořklého, šovinistického a osamělého cynika, který ze všech svých mnoha životních selhání obviňoval ostatní. Ačkoliv měl podle mínění mnohých víc zubů než mozkových buněk, byl překvapivě organizovaný a vychcaný jako díra do sněhu, ale měl taky charisma prasovlka po transplantaci hlavy. Byl držitelem bronzového i stříbrného diplomu za plavání a několika hvězd za dlouhou službu, k pití měl nejradši bourbon, ideálně Jima Breena s ledem, třešničkou a kapkou citrónu, a sbíral hologramy telegrafních sloupů z předruusanské éry.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 78 BBY v Kachirhu a odmalička byl šikanován staršími sourozenci i rodiči, kteří mu dávali najíst jen tehdy, když správně zodpověděl otázky z astronavigace. Rimmr tak málem umřel hlady a nakonec raději utekl z domova a žil na ulici, ale přesto se vytrvale snažil dostat ke gildě Claatuvac a stát se neohroženým vesmírným pilotem, co prozkoumává vzdálené kouty vesmíru a bojuje s Quagaary. Aby si vydělal na živobytí, žebral a chvíli pracoval na lince důvěry, ale všech šest chlupáčů, co mu během té chvíle zavolalo, spáchalo sebevraždu, a to si jeden z nich spletl číslo. Vrátil se tedy k bezpečnějšímu žebrání a po vychození základní školy se snažil dostat ke gildě.
K vlastní smůle však zmatlal všechny zkoušky, kterých se kdy zůčastnil, a nakonec mu nezbylo než narukovat do Vesmírného sboru, který se staral o obranu planety před hrozbami z vesmíru. Na základně zastával funkce malé či nulové důležitosti, vesměs hlavně udržoval jídelní automaty v chodu. Byl řadový letecký mechanik, nula, nicka, chrchel plovoucí v toaletní míse života. Ani trochu ho to nenaplňovalo, ale na nic většího neměl kvalifikaci, přestože se opakovaně snažil si ji obstarat, někdy i nelegálně. Neustále se učil, studoval životopisy významných galaktických diktátorů, po nocích tajně navštěvoval letecký simulátor a snažil se oživit v sobě vzpomínky na minulý život, kdy byl jistě nějakým admirálem. Nadřízeným i kolegům byl náležitě pro smích, nikdo ho neměl rád a on se s tím celkem naučil žít, i když ve skrytu duše toužil po jejich uznání.
Úspěch neměl ani u samiček, protože byl přehnaně egoistický, šovinistický a zkoušel je balit pomocí hypnózy. Poštěstilo se mu jen jednou, s podnapilou Megruudou, ale po snědení pizzy od Chachara zmizela a už ji nikdy neviděl. Jako obvykle nedokázal přijmout fakt, že chyba byla u něj, a dál se snažil okouzlovat návštěvnice baru tím červíkem, co se takhle kroutí.
Když vypukly války klonů, rozhodl se vzít příležitost za pačesy, sebral veškerou odvahu a šel za velitelem Vesmírného sboru s tím, že když je teď ta válka, nemůže si přece dovolit odmítnout žádnou posilu. Velitel to zvážil, a protože tušil, že se ho jinak nezbaví, udělil Rimmrovi historicky unikátní hodnost podpodporučíka. Tím ho sice vlastně nepovýšil, ale Rimmr měl konečně pocit, že je skutečným důstojníkem, a po celou válku klonů se snažil přispět k lepší obranyschopnosti města, zejména tím, že vymýšlel rafinovanější vojenský pozdrav.
Když se schylovalo k poslední bitvě války, chtěl nafasovat Agr a bránit vzdušný prostor, ale pilotů bylo moc, strojů málo a on byl převelen k pěchotě. Přednesl tedy nastoupené jednotce plamennou řeč o nutnosti bránit vlast a její hodnoty a se zazněním válečného rohu utekl do lesa, kde se schoval za pařez.

Občanská válka

Když viděl, že se děje cosi divného, v lese zůstal a vymýšlel, co dál. Od uprchlíků z města pochopil, že klony zešílely a střílí do vlastních, pročež se na chvíli přidal k Bearrovi, Karrotce a dalším prchajícím a doufal, že s nimi vydrží déle. V následujících několika letech ho mnohem častěji ohrožovali oni, protože ho za ty jeho věčné kecy chtěli mnohokrát zabít, ale přežil. Až v roce 10 BBY narazili na větší skupinu Trandoshanů, došlo k bitce a i když se snažil zdrhnout, byl lapen. Putoval do Tábora 52, dostal inhibiční čip a začal okopávat kashyyycký chmel.
Tři týdny po zničení Hvězdy smrti byl z plantáže zachráněn nájezdem bojovníků Kashyyyckého odboje pod vedením Šošonského krále a než se stihl pořádně rozkoukat, byl na základně v mlhovině Tyyyn. Tam během oslav zkusil nabalit jednu z rezidentních samiček na vylhanou historku o tom, jak Tábor 52 zničil v podstatě celý sám, dostal od jejího partnera po držce a rozhodl se, že půjde radši s těmi chlupáči, co míří k buňce kapitána Simbaccy.
Naděje, že u nich někoho okouzlí svou hodností a třeba na ni i urve nějakou moc, se rozplynuly krátce po příletu na palubu, ale nezoufal. Po troše přemlouvání si nechal odoperovat inhibiční čip, a i když spousta členů posádky později soudila, že to IM-62 udělal schválně, ve skutečnosti ho na několik dlouhých měsíců vyřadila obyčejná náhoda. V umělém spánku zmeškal volby, během nichž by si s ním jistě posádka užila spoustu legrace, a když se začátkem roku 1 ABY probral, vlastně se divil, že žije.
V následujících měsících se snažil podílet na strategickém plánování i výcviku bažantů, ale většina posádky ho záhy prokoukla a pravidelně posílala do prdele, magora. O moc lépe nedopadly ani chvíle, kdy si dal v Koktavé školnici něco korýšovice a pak se utápěl v sebelítosti.1 Rimmr ale nevěšel hlavu, dál si rovnal trenýrky na ramínka a počítal s tím, že jednou přijde nějaký průser, po kterém za ním ještě rádi přilezou.

Zrcadlový vesmír

Jeho zrcadlový protějšek byl diametrálně odlišný, charismatický hrdina s odvahou na rozdávání. Byl tam pravou rukou Furriosina povstání a když šel po její zradě ke zdi, Darth Wangovi ho bylo skoro líto.

d20

Soldier 4 / Noble 1 / Officer 1
STR 14 / DEX 16 / CON 16 / INT 16 / WIS 7 / CHA 6
Climb +12, Knowledge (bureaucracy) +12, Astrogate +10, Computer Use +10, Repair +10, Pilot +8, Swim +7, Diplomacy +6, Hide +5
Athletic, Dodge, Bureaucratic Flair, Mobility, Combat Expertise, Skill Emphasis (Climb)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License