Rejpal

„Nechci vypadat jako kverulant, ale já bych ze všeho nejdříve určil sever.“
- Rejpal na Prófu před orientačním během

RC-31069, známější jako Rejpal, byl klonovaný voják Velké armády Republiky, technický specialista komanda Shyyyo Squad. Díky výcviku seržanta Rocca měl značný přehled o kashyyycké kultuře a mytologii, měl rád Levhartomuta, fandil Gundarkomutům a shyriiwooku nejen perfektně rozuměl, ale relativně úspěšně jím dokázal i hovořit. Ze všech kadetů ve své skupině měl největší tendence zpochybňovat rozkazy, ale o to ochotněji pomáhal s jejich optimalizací. Ve volném čase přečetl kompletní dílo inspektora Trrrachty a po válce se chtěl stát policistou, nicméně byl poměrně pesimistický a moc nevěřil, že se toho dožije.

Historie

Rejpal opustil klonovací válec na Kaminu v roce 32 BBY a spolu s mnoha dalšími kadety byl podroben náročnému výcviku na příslušníky zvláštních jednotek. Na jeho výcvik dohlížel od roku 30 BBY seržant Rocco, který na ně byl náležitě přísný a cepoval z nich poslušné a schopné vojáky, ale dokázal je i náležitě odměnit. Zpočátku se sice potýkal s jazykovou bariérou, ale brzy už ani nepotřeboval tlumočníka a Rejpal byl jedním z těch, co se naučili shyriiwookem i celkem obstojně mluvit.
V roce 28 BBY, v biologických osmi letech, dostal Rejpal pro svou povahu jméno po jednom trpaslíkovi z kashyyyckých pohádek a byl přidělen k Shyyyo Squad, k veliteli Prófovi a vojínům Štístkovi a Šmudlovi. Jako jednotka pak se seržantem cvičili bojové dovednosti, ale ukázal jim i kashyyycký fotbal a Rejpal ani moc neremcal, že jsou ta pravidla zbytečně složitá.
Když velitele Prófu těsně před příletem mistra Yody na Kamino při cvičení s ostrou municí zastřelil Kejchal od Slyyyg Squad, Rejpal se obával, že budou vyřazeni, ale do bitvy o Geonosis je nakonec doprovodil seržant Rocco osobně. Rejpal si to náramně užil, postřílel hromadu Geonosanů a dokonce i jednu hydru a jediné, co mu chybělo, bylo vystřelit si z artilérie. Shyyyo Squad pak byla jedním z menšiny klonových komand, které v bitvě neutrpělo ztráty, a se začátkem války si tak jeho členové nemuseli zvykat na nováčky, což byla pro Rejpala velká výhoda. Rocco už na pozici velitele zůstal a společně se zúčastnili několika úspěšných misí nejen proti hmyzu, ale i proti dvounohým nepřátelům Republiky. Při jedné takové akci byl Rejpal raněn šrapnelem a Šmudla mu do rány omylem zašil pinzetu,1 ale všechno nakonec dobře dopadlo.
Ještě v prvním roce války zlikvidovali na Rishi pašeráky podporující separatisty a osvobodili z jejich držení holocron Darth Karvuse, načež se věnovali svému oblíbenému ničení geonosanských úlů a továren.
Většina roku 21 BBY se nesla ve znamení příprav půdy pro pozdější výsadky pěchoty a Rejpal během něj potkal i několik dalších Wookiů, například Warfarrina a Roccova starého seržanta Zymma. Poslali spolu do křemíkového pekla několik tun droidů a jejich cesty se zase rozešly, ale slíbil Rejpalovi i ostatním, že se po válce sejdou v Llamitcuku na Alaris Prime a dají pár piv, pokud přežijí.
V první půlce roku 20 BBY se dál činili a zničili rozestavěný úl a konfederační továrnu v Lenicově pásu. Rocco pak při výslechu královny zjistil, že se na nedaleké planetě Patch-4 nachází tajná laboratoř, kterou záhy vyhodili do vzduchu, díky mírně předimenzované náloži i s částí kontinentu. Ve druhé polovině roku k nim byla přidělena generál Maryll řečená Železňačka, rytířka Jedi s podivnou zálibou v exotických zbraních a v plné zbroji, což Rejpala dráždilo už od samého začátku, ale dokázal se udržet. V její společnosti absolvovali několik misí, vyhodili do vzduchu několik dalších továren a Rejpal si neodpustil několik jízlivých komentářů na Štístka, kterému se generál zamlouvala až moc. Vždy si to ale nechával na chvíle, kdy byli mimo její dosah, a nevytahoval to ani před seržantem.
Koncem roku 20 BBY byli i s generálem vysazeni na Val Verde, kde se měli zasadit o svrhnutí zkorumpovaného režimu a přerušení dodávek peněz a kokainu do konfederačních pokladnic. Diverzní akce se protáhly na několik týdnů a z jednoho generálova přeřeknutí bylo zjevné, že ani jí není Štístko lhostejný, z čehož si následně Rejpal pravidelně dělal srandu. Štístko však v závěru operace padl, generál se pak svého postu vzdala a Shyyyo Squad opustila a Rejpal se neubránil výčitkám.
K jejich jednotce byl pro nedostatek volných komand přiřazen Ben, obyčejný klonový voják, který však i Rejpalovi přes počáteční námitky sedl a který se rychle zacvičil natolik, že u nich zůstal.
Když se schylovalo k bitvě o Kashyyyk, podal Rejpal stejně jako všichni ostatní oficiální žádost o zapojení do obranných operací a bylo mu vyhověno. Po přistání se setkali s Kejchalem a dalšími Roccovými odchovanci a po krátké agresivní rekognoskaci nepřátelských pozic byli upozorněni na možnost, že má Konfederace někde bokem připravenou záložní zbraň, s níž chce v případě prohry srovnat Kachirho se zemí, a začali ji hledat. Později se měli všichni zapojit do obrany města, ale už při hledání mýtiny narazili na konfederační síly a Rejpal schytal plný zásah z AAT. Jeho tělo zůstalo v lese a brnění se pak stalo příbytkem celých generací krabomutů.

d20

Soldier 6 / Scout 2 / Republic Commando 2
STR 14 / DEX 16 / CON 14 / INT 16 / WIS 10 / CHA 12
Repair +20, Computer Use +16, Astrogate +10, Demolitions +10, Disable Device +10, Knowledge (technology) +10, Pilot +10, Treat Injury +10, Climb +8, Knowledge (Kashyyyk) +8, Listen +8, Spot +8, Survival +8
Alertness, Armor Proficiency (medium), Point Blank Shot, Precise Shot, Rapid Shot, Weapon Focus (DC-17m), Weapon Specialization (DC-17m), Skill Emphasis (Repair), Endurance, Technical Wizard, Cautious
Hot-Wire, Specialization (Tech Expert)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License