Rangi the Hutt

Rangi byl Hutt z klanu Torek, umělec a dvorní tatér Emily. Měl dost peněz z legálních příjmů a třináct sourozenců, z nichž devět žilo i po bitvě o Yavin, a on se tak nemusel starat o politiku ani o klan a mohl se věnovat umění.

Historie

Před rozkazem 66

Rangi se narodil roku 132 BBY do klanu Torek na Nal Hutta. Stejně jako všechny ostatní klany, i ten jeho byl v neustálém souboji o moc a kolem tohoto souboje se točil celý jejich život. Tenhle malý Hutt měl ale jinou vášeň než jeho rodina, a tou vášní bylo umění. A protože byl až třináctým případným dědicem klanu, nikomu nezáleželo, jak chce plýtvat svým časem.
Nerušen mocenskými tahanicemi a intrikami se stal malířem, jehož obrazy se draze prodávaly po celé galaxii, a roku 63 BBY se mohl osamostatnit natolik, aby se za vlastní vydělaný kapitál přesunul na Nar Shaddaa, kde si otevřel ateliér s galerií v Rudém sektoru. Když už měl v malíku všechny možné techniky malování na plátno i jiná média, rozhodl se, že je čas vyzkoušet něco nového, a jeho volba padla na tetování. Roku 54 BBY si ve svém ateliéru otevřel tetovací salón a jeho reputace postupně rostla. Stal se oblíbeným jak mezi gaunery, tak mezi modelkami a brzy měl harmonogram tak plný, že zájemci se museli objednávat rok dopředu a ani tak nestíhal.

Občanská válka

Roku 19 BBY se účastnil slavnostního otevření hospody Modrý Mandalor, kde se spřátelil s Roniem, díky kterému se jeho klientela rozrostla i o mandalorianské bojovníky.
Od roku 2 BBY si u něj nechala realizovat svá tetovací přání i Emily.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License