Raki R'k

Raki R’k byl Rodian z Tortugy, jeden z mnoha kopřiváků piráta Gu'ma Torela. Stal se členem Rudých raubířů.

Historie

Raki se narodil roku 17 BBY na Tortuze jedné z kurtizán. Otcem byl matčin klient, pirát Gu'm, ale jeho matka to nikomu neroztrubovala, Raki vyrůstal v nevěstinci a nic moc mu nechybělo. Jako malý vyměňoval mucholapky, myl nádobí a naklepával polštáře. Když povyrostl, vyhazovači ho naučili se prát a pomáhal jim s ožralými a agresivními klienty.
Na začátku roku 0 BBY mu matka prozradila, že jeho otec byl pirát Gu'm Torel, kterého v nevěstinci často vídal. Pro Rakiho to bylo zpráva, která mu změnila život. Jakmile to vstřebal, rozloučil se s mámou a všemi z nevěstince a vyrazil do Sprosté opice, kde narazil na popíjející Rudé raubíře a svého otce. Oslovil je, nekoupil plasmu mezi oči a jakmile udělal tátu pyšného tím, jak vypil flašku vodky, byl už vlastně jedním z nich. Přestěhoval se na Sandokana a stal se pirátem jako jeho otec. Byl ve výsadkovém týmu svého otce a nedělal mu ostudu. Byl stejně neohrožený a houževnatý jako on a jeho život se stal jedním velkým dobrodružstvím.
Dne 15. 7. 0 ABY byl na palubě, když prolétali soustavou Urma, prokličkovali kolem imperiálních křižníků a nad planetou Karafuto udělali snímky jediné budovy, která se na povrchu nacházela.
V březnu roku 1 ABY si je přes mandalorianskou bandu Mamutomuti najal lord Tonewy a společně vybombardovali Void Raiders do doby kamenné. Naneštěstí byl při akci těžce zraněn raketometem a přenesen na ošetřovnu, kde se o něj starala doktor Bolíto. Orgány měl na maděru, silně krvácel a naživu ho držel jen adrenalin a tuhý kořínek. Namia mu neměla jak pomoci, ale zachránila ho od dlouhého umírání v bolestech tím, že ho předávkovala morfiem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License