Rahmův světelný meč

„KLAP-KHHHHZT!“
- Rahmův světelný meč

Rahmův světelný meč byla zbraň, kterou používal duhový rytíř a zahradník Rahm Maawr. Vyzařoval modrou čepel a krystal v jeho jádru pocházel z planety Ilum.

Historie

Zatímco krystal se Rahmovi během návštěvy Ilumu v roce 34 BBY podařilo získat v rekordním čase, konstrukce meče se mu nepovedla nejen na Crubcible, ale ani později v Chrámu. Pověsil si tedy krystal na šňůrku kolem krku a během farmaření na Taanabu se těšil jeho hudbou.1
Použitelná zbraň byla kolem krystalu sestavena až v prvním roce války klonů, a to Nevou Habilim v enklávě na Miu Leptonis IV. Rahm s ním pak velmi aktivně cvičil pod dohledem Yussiho, ale v praktickém boji silně preferoval vidle, a proto se nějaký čas marně pokoušel přestavět meč právě na ně. Ani s pomocí technického čaroděje se mu to ale nepodařilo.
Při výsadku na Kashyyyk v posledních hodinách války klonů ho s sebou sice měl, ale při útoku na tým Tango-12 se z důvodu utajení ozbrojil raději oštěpem z kuchyňského nože a klacku. Během následujících let ho moc často nepoužíval, protože zůstával v bezpečí enklávy a staral se o zahradu.
Vytáhl ho ale v roce 15 BBY, když na něj a mistra Habiliho na Kuatu naběhla Inkvizice. Ačkoliv se však zvládl prosekat skrz hromadu stormtrooperů a nějaké ty strážce pořádku, inkvizitor Hazzar ho nakonec dostal a zařízl mečem svým.
Meč byl následně začleněn do sbírek na Citadele, odkud ho v srpnu 0 ABY odvezli účastníci operace Trebuchet. Champbacca ve zbrani jasně rozpoznal meč jednoho ze studentů své akademie a do její recyklace se tedy nijak nehrnul. Meč tak byl společně s několika dalšími relikviemi uložen ve Švábivci 1.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License