Raffico

[„Lázně? Tfuj…“]
[„No vy to samozřejmě nepotřebujete, ale jsou tu jiní, kdo by naše služby jistě využili…“]
- Churr a Raffico před podepsáním povolení k provozu speciálního salónu

Raffico byl kávově hnědý Wookiee z Kashyyyku, masér a majitel tamního feťáckého doupěte. Měl dva syny, Frayyra a Rumbaccu, každého s jinou matkou.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 110 BBY v Karrambaculleku a většinu povinné školní docházky pod vedením místní učitelky sice proflákal, ale po nocích ze zájmu četl knížky o rostlinách, houbách a přírodní medicíně. Po škole vyrazil na dlouhý výlet, během nějž procestoval velkou část Kashyyyku a málem se usadil v Llullaillaco, ale nakonec se vrátil domů a byl rád, že je rád.1
V roce 65 BBY si u náčelníka Churra vyžádal povolení k provozu speciálního zařízení pro náročné, a protože dostatečně mlžil, dostal ho. S jeho vedením mu pomáhala tehdejší partnerka Grramada, která se ve vesnici schovávala před mafií a která neměla sílu odmítnout některé jeho nabídky, například i zkoušení nejrůznějších drog včetně kashyyycké koky. Ačkoliv už tehdy nebyl jejich vztah nijak ideální, měli spolu roku 35 BBY zdravé dítě, Frayrra.
Krátce po začátku války klonů obsluhoval Jessicu Karnis. V posledním dni války mu Frayyra během otrokářského nájezdu zabil bitevní superdroid Konfederace nezávislých systémů. Většina vesnice si vesměs oddechla, ale Grramada to těžce nesla a Raffica opustila, což jí tento neměl potřebu rozmlouvat.

Občanská válka

Roku 5 BBY byl odveden do Tábora 52, byl mu implantován inhibiční čip a on až do svého osvobození kashyyyckým odbojem krátce po bitvě o Yavin okopával kashyyycký chmel. Jakmile byly čipy deaktivovány, zlomil motyku o nejbližšího Trandoshana a cestou na základnu odboje v mlhovině Tyyyn si to ještě v adrenalinovém rauši rozdal s přeochotnou Borroro.
Následně posílil odboj kapitána Simbaccy a svými znalostmi přispíval k produkci přírodních léčiv z rostlin v hangárových zahradách, v čemž mu pomáhala Kennekuck. Nebyl sice nijak odvařený z přítomnosti Grramady na palubě, ale zvládali se jeden druhému obloukem vyhýbat a ke konfliktům nedošlo. Když se dozvěděl, že s ním Borroro čeká dítě, rezolutně se od toho distancoval, nabídl jí směs bylin na vyvolání potratu, dostal ránu hasákem a od té doby spolu nemluvili. Ačkoliv se to o něm záhy rozkřiklo po celé posádce, nadále zkoušel balit Kennekuck a několik dalších nešťastnic, které mu na to ale neskočily, a podobně marné byly jeho snahy sehnat Inchuchunně vejce sokolomuta. Naopak měl velký úspěch jako masér v palubním fotbalovém týmu. Ve volbách nového kapitána po závodech na Raxusu Prime dal svůj hlas Garrykovi.
V následujících měsících se věnoval pokusům vypěstovat v hangárových zahradách kashyyyckou koku, ale Krassusovi s Willym se nepodařilo sehnat sazenice a když byl vyhlášen výjimečný stav, musel se spokojit s malým políčkem konopí. To však na palubě příliš neprosperovalo, a tak byl tuze rád, když se po bitvě o Karafuto zase všechno vrátilo do normálu a dva nákupčí mohli znovu vyrazit do vesmíru. Navíc mu s tím začal pomáhat Warfarrin, i když z trochu jiných důvodů, a tak měli krátce po svatbě kapitána a Merumeccu zasazených prvních pár kořínků. Z nepříliš kvalitního konopí občas upekl koláčky, z nichž jednu várku ochutnal i kapitán.2

d20

Scoundrel 2 / Noble 3 / Black Marketeer 3
STR 14 / DEX 10 / CON 14 / INT 16 / WIS 10 / CHA 16
Bluff +14, Appraise +12, Hide +12, Knowledge (drugs) +12, Move Silently +12, Craft (bath salts) +10, Entertain (massage) +10, Gather Information +10, Sense Motive +10
Stealthy, Shady Merchant, Alertness, Merchant Trader, Low Profile
Blackmail, Black Market Specialization (Front Runner)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License