R3-D1

R3-D1 byl astrodroid série R3, výpravčí v enklávě na Miu Leptonis IV a přednosta stanice Ecliptica Střed.1 Od začátku fungování tamní podzemní železnice fungoval jako strojvůdce akademické soupravy metra.

Historie

Pocházel z Allanteenu 6, kde byl vyroben v roce 23 BBY a odkud záhy putoval s kontingentem droidů na republikový venator Šerif. Když se lodi po debaklu na oběžné dráze Azoamu zmocnili duhoví rytíři, byl R3 nejprve zkratován iontovou bouří při průletu kolem Fonn Avaris, ale později se povedlo ho opravit a dostal i zvláštní funkci při řízení akademické rychlodráhy.
Jeho značný výpočetní výkon byl využit i při pokusu o vypracování statistiky vytíženosti soupravy2 a také ke sledování a plánování tras Údů. Své povinnosti vykonával svědomitě a krátce před koncem války klonů dostal i přednostovskou čapku, kterou si později půjčovala malá Emily.
Při evakuaci akademie na začátku roku 14 BBY byl využit k odpálení a zavalení tunelu do stanice metra, aby ji neobjevili inkvizitoři. Při tomto výbuchu byl poškozen, přepnul se do úsporného režimu a narazil na něj až Rou D'Rixx, který ho někdy v roce 2 BBY rozebral na náhradní díly.
Zhruba měsíc po bitvě o Yavin našel jeho nepoužitelné torzo Moz'Gojo, který tam kvůli tajnému úkolu doprovázel Bananu, Emily a Kodyho.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License