Povídání o massiffovi a nexu

Povídání o massifovi a nexu byla dětská knížka o podivném přátelství dvou roztomilých predátorů. Obsahovala mimo jiné příběh o tom, jak vařili dort z alderaanského melounu, kysaného zelí, myšohryza, koření na vindaloo a vajec geonosanské hydry a jak jim ho sežral kraytský drak.1

Historie

Knihu napsal v roce 462 BBY policejní inspektor Trrrachta, když si potřeboval vyčistit hlavu po obzvláště vypečeném případu, a ačkoliv ji pak s pomocí vydavatelství v Kachirhu vydal pod pseudonymem, byl literárními odborníky jako autor odhalen už v roce 459 BBY. V následujících desetiletích a staletích kniha takřka zlidověla, její výtisk bylo možné najít ve většině soukromých knihovniček a díky Klekipetrovi se dostala i do knihovny na Shurru VI.
Champbacca měl jeden výtisk ve své osobní knihovně v ředitelně enklávy a během války klonů ho půjčil Fosh Linn, která podle něj onen eklektický dort uvařila Simbaccovi.2 V roce 16 BBY tento výtisk sežral nexu M'Kesh.
V roce 1 ABY se několik výtisků získaných skupinou dobrodruhů při návštěvě knihovny na Shurru VI dostalo do rukou paní učitelce Tatrance, která je využila při výuce dětí na Jolly Jediovi.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License