Pohřbeni zaživa

Pohřbeni zaživa: 23. 2. 7 BBY
Kdo se zúčastnil: Anaby, Deek, Jergo, Kody-Kann Tonewy, On v podobě Komorra Ferdenga, Pacclo Piccazso, Voh-Jin Sanseator Misto, Woallc Con-Denyzz, Wyrrgy
Místo určení: Expanze, sektor Noori, Maritomarovo pole

Úvod do děje

Jergo s Ferdengem přežili osobní setkání s Honndarsem poté, co prasklo, že jsou zrádci, a při opouštění jeho sídla zahlédli Sadina s jeho kybernetickou polovinou těla. Odletěli a začali přemýšlet o plánu, jak skupinu naservírovat Honndarsovi.
Wyrrgy s Deekem se už několik týdnů neozývali, Denyzz s ostatními byli na základně v Nirgorově pásu stále nervóznější.
Jergovi se podařilo potají odposlouchávat jejich komunikaci a vymyslel plán. S Honndarsovými prostředky obsadili starou klonovou stanici asteroidovém pásu, bylo jim poskytnuto 20 stormtrooperů a dva vězni, jeden Wookiee a druhý Yuzzem. Oba vězně nastrojili tak, aby na videu vypadali jako Wyrrgy s Deekem, a odeslali skupině zprávu, ve které vyhrožovali jejich smrtí. Zpráva byla poslána tak, aby se dalo relativně snadno zjistit, odkud byla vysílána.
Po přijetí zprávy byla celá skupina na nohou a nehodlala nechat své přátele napospas osudu. Denyzz tušil nějakou levárnu a se svými pocity se svěřil ostatním. Těm se během pár hodin podařilo získat souřadnice základny. Vzali na zřetel Denyzzovo varování, ale nehodlali riskovat, že by nepřišli kamarádům na pomoc. Na záchrannou misi se vydali všichni kromě Denyzze.

Detaily

23. 2. 7 BBY

02:00 Skupina se na palubě raketoplánu vyloupla z hyperprostoru a zamířila k základně v asteroidu. Gravitační deflektory stále fungovaly a zamezovaly tomu, aby do asteroidu narazil nějaký jiný. Přistáli v hangáru, byli zde jediná viditelná loď.
02:30 Opustili palubu a s meči v rukách postupovali hlouběji do základny.
02:45 Došli do hlavní briefingové místnosti, kde se rozsvítila světla a odhalila tak uprostřed klečícího “Wyrrgyho” a “Deeka”. Vedle nich stáli Jergo s Ferdengem. Skupina v něm vycítila “Gurrgura” a ve vězních pouze “dvojníky”.
02:50 Slovní výměna skončila tím, že Ferdeng zažehl svůj meč a sťal oba vězně. Skupina se rozeběhla s úmyslem potrestat Ferdenga, ale z okolních chodeb přiběhli stormtroopeři a začal boj o holé přežití.
03:00 Anaby s Pacclem se snažili bránit ostatní před střelbou vojáků, Voh-Jin se postavil Jergovi a Kody Ferdengovi. Jergo byl probodnut mečem a padl k zemi - díky jeho měňavecké anatomii byl ale jen těžce raněn a začal se v proměnách sunout pryč.
03:05 Kody svým mečem odzbrojil Ferdenga a vyzval ho ke kapitulaci. Ferdeng se však nehodlal vzdát a spustil sekvenci výbuchů, která otřásla celou základnou.
03:06 Ve vzniklém zmatku Ferdeng utekl pryč, kus stropu spadl Anaby na nohu.
03:07 Voh-Jin s Kodym osvobodili Anaby a Pacclo na ně zavolal ze dveří vedoucích do suterénu.
03:08 Ferdeng našel zraněného Jerga, společně urychleně odletěli s raketoplánem skupiny a nechali hrdiny i zbývající stormtroopery napospas osudu.
03:10 Skupině schované ve sklepě základna takřka spadla na hlavu.
03:15 Přežili, provizorně ošetřili Anabyino zranění a otřesení se snažili nabrat síly.

O tři dny později se pravý Wyrrgy s Deekem vrátili z obchodní pouti a dali o sobě vědět Denyzzovi. Ten oběma pověděl, co za zprávu dostali a kde by se měla skupina nacházet.
Všichni tři se vydali k základně, která byla v dezolátním stavu. Celý den se prohrabávali troskami, až konečně narazili na přeživší. Dehydratované je na nosítkách přenesli na Destiny a odletěli na Denyzzem vybrané bezpečné místo, na starou enklávu na Miu Leptonis IV.

Ferdeng si nevěděl pořádně rady se zraněným Jergem, a tak ho vysadil v nemocnici na nedalekém Orminu a odletěl. Věřil tomu, že skupina je mrtvá.
Přilétl na Ugiva Cortax podat osobně hlášení inkvizitorovi Honndarsovi. Jeho domnělý úspěch však stál zdroje Impéria a Honndars vůbec nebyl nadšený. Za trest ho sesmažil blesky a uvěznil ho ve stázi, dokud si nerozmyslí, co s ním provede dál.

Během toho Honndars povolal do zbraně Nizzu, Luc-Nana, Zothara Hanaka v doprovodu malé adeptky inkvizice a Uzidora a se svým otrokem Sadinem je seznámil s celou situací. O necelý měsíc později se na ně konečně usmálo štěstí a on dostal od svého informátora zprávu, že Wyrrgyho loď byla spatřena na Miu Leptonis IV.
Hned dal připravit ISD Nightsky, nechal na něj přiřadit Jeckla Nommoda kvůli identifikaci všech uniklých vězňů z Nihlus Hollow a vyrazil pro uniklé trestance.

Následky

Inkvizice vyslala úderný tým, aby zajistil uniklého mistra Jedi a jeho učedníky, což vedlo k potyčce na Miu Leptonis IV.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License