Pirranhacca

Pirranhacca zvaný také Cypísek byl kousavý Wookiee z Rraholce na Kashyyyku.

Historie

Narodil se roku 6 BBY jako Rrumcajsův pravnuk a tři týdny po bitvě o Yavin se na jeho rozkaz utkal s Rou D'Rixxem, který se společně se svým otcem a Furriosou pokoušel bez povolení projít jejich územím.
Souboj se neobešel bez krve a běsnění, ale Pirranhacca jej s přehledem vyhrál a zůstal poraženému zakousnutý v ruce i ve chvíli, kdy trojici přiletěli na pomoc Demonbacca a Champbacca. Ačkoliv měl oči pořád mírně podlité krví a navzdory scéně, kterou ztropila Fidorkka, postřehl pradědovo tajné znamení, aby se ani nehnul a pokusil se využít své situace k obohacení skupiny, načež ho děsivá Wookiee i s Rodým čapla a odtáhla na palubu záchranné lodi. Tak se dostal na Jungle Jet, který letěl atakovat imperiální interdiktor Götterdämmerung na orbitě a který měl Pirranhacca v plánu někdy v budoucnu štípnout, aby si šplhl u pradědy. Po bitvě jej Champbacca Roudýmu z ruky odstranil žížalovicí a mrňous se probral až na základně odboje v mlhovině Tyyyn. Tam se s Roudým opět několikrát setkali, a ač na něj zprvu vrčel, nakonec byl přítomnými dospělými umravněna a podělil se s ním o oběd. Navzdory jazykové bariéře se celkem rychle skamarádili.
I proto následně vyrazil na Jolly Jedie, kde posílil kontingent prcků a kde ho konečně pořádně vychovali, takže možná nikdy žádnou loď neukradl. Ale mírně barbarské až kanibalistické tendence měl pořád1, takže možná jo.
Dne 24. 6. 0 ABY dělal číčoviny ve ventilačním systému Jolly Jedie, kde se rozřízl o odchlíplý ostrý plech. Než se dostal ven, ztratil tolik krve, že by bez krevní transfuze nepřežil. Dárcem se stal Chlouppek, který byl jako první po ruce a měl stejnou krevní skupinu.
IM-62 chlapce zachránil a když byl stabilizovaný, odhalil, co zjistil porovnáním jejich krevních vzorků: že jsou přes pradědu příbuzní.

d20

jako malý běsnící skrček
Thug 1 / Fringer 1
STR 10 / DEX 6 / CON 6 / INT 8 / WIS 6 / CHA 6
Intimidate +6, Climb +5, Swim +4, Jump +3, Survival +1
Athletic, Toughness, Alertness

po zahájení převýchovy
Fringer 2
STR 14 / DEX 10 / CON 12 / INT 10 / WIS 8 / CHA 8
Intimidate +8, Climb +8, Jump +6, Listen +6, Spot +6, Swim +5, Survival +4, Escape Artist +2
Toughness, Alertness

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License