Pellebacca

Pellebacca byl Wookiee z Kashyyyku, bývalý střelec a zdravotník FC Fárač. Jakožto občanovi s nejlepším zdravotnickým vzděláním ve vesnici mu ostatní říkali doktore a velké popularitě se těšil také proto, že měl jako jediný přípojku na Holonet, kde se daly sledovat zápasy Fárače.

Historie

Narodil se roku 461 BBY v Chenachochanu, poměrně rychle nabral dva a půl metru výšky a už jako mládežník kopal za Fárač, nicméně v osmnácti pocítil nutkavou potřebu se porozhlédnout po okolí své rodné planety a celý rok strávil na cestách. Snažil se během nich co nejlevněji získat zdravotnické vzdělání, protože zdravotník tenkrát týmu chyběl, ale nevyšlo to, on si pouze koupil holonetový přijímač a vrátil se do rodné vesnice, načež o vnějším vesmíru mluvil jako o zkurvené cizině, kde mají strašně nízké stropy a debilní futra.1
Posílil aktivní sestavu Fárače a i když za dlouhé roky trefil jen jeden jediný gól, byl stejně za hvězdu a ještě si po večerech sem tam přečetl něco o medicíně. Během války klonů už z aktivní sestavy odstoupil, protože cítil, že by měli dostat šanci mladí, ale byl o to zkušenějším zdravotníkem a uměl kromě rovnání zlomenin a foukání bolístek z trávníku taky vařit nejrůznější čaje, které měly pomáhat s odstraňováním prachu a azbestu z plic horníků.
V roce 19 BBY, několik hodin po vydání rozkazu 66, sledoval s dalšími fanoušky zápas Fárače s FC Hromosvodi Zhamberrk a svou návštěvou je poctil Champbacca. Pellebacca ho zprvu ignoroval, protože se soustředil na hru, ale pak toho zkurvence zhamberráckého vyhnali a on si šel stěžovat republikovým silám na planetě, že nedokážou ohlídat migraci podobných budižkničemu. Nepochopil, že Republika padla a vystřídala ji nekompromisní diktatura, a stěžoval si až do chvíle, kdy byl celý Chenachochan zničen ranou z Venatoru Yures, pro výstrahu všem ostatním chlupáčům. Byl tak přímo zodpovědný za zničení vesnice a smrt všech přítomných včetně sebe.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License