Patriot

Patriot byla značka ležáku kashyyyckého typu. Receptura přímo vycházela z Levhartomuta, ale pivo bylo slabší, bylo v něm méně alkoholu i kashyyyckého chmele a prodávalo se v unifikovaných půllitrových plechovkách s imperiální insignií. Odborníci se shodovali na tom, že je to lepší průměr a že by byl ještě lepší, pokud by se povedlo odstranit značnou pachuť způsobenou vědomím, že je vyráběno s užitím otrocké práce.

Historie

Produkce ležáku začala v roce 19 BBY, krátce po vyhlášení nového řádu, kdy byl původní pivovar rodu Appachi znárodněn Impériem, obsazen, vydrancován a následně spolu s Kepitenochanem srovnán se zemí. Získané dokumenty umožnily zahájit vaření slabšího ležáku určeného hlavně pro armádní důstojníky a bohatší střední třídu, co neremcá na režim. Díky tomu se značně zvedla poptávka a bylo třeba vybudovat nové plantáže chmele.
V následujících letech si Patriot získal mnoho fanoušků zejména z řad těch, co pro ně byl Duff jenom ovoněnou vodou a Taris Urquell předraženou limonádou, a po dokončení výstavby Tábora 52 se z něj stalo relativně dobře dostupné zboží. Pivovar postupně přestal odebírat chmel odjinud a pouze rozšiřoval plantáž u Krákavé skály.
Tři týdny po zničení Hvězdy smrti však na Tábor 52 zaútočil Kashyyycký odboj a plantáž byla zničena, což mělo za následek dočasné zastavení produkce ležáku a následný pokles morálky imperiálního důstojnictva v celé galaxii. Pivovar nakonec našel nové zdroje chmele, ale obnova do původního stavu nebyla rychlá ani snadná.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License