Pastar

Pastar byl trandoshanský kurýr, schopný pilot a vlastník nákladní lodi Nostromo. Byl extrémně rozvážný a trpělivý, nerad se zdržoval ve větších skupinách a ve volném čase se zajímal o politiku.

Historie

Před rozkazem 66

Vylíhl se v roce 41 BBY na palubě vesmírné lodi a už od útlého věku si zvykal na dlouhé mezihvězdné lety, protože jeho rodičové byli rovněž kurýři. Pastar nikdy ani neuvažoval o tom, že by se sám živil něčím jiným, a protože jim dělal radost, věnovali mu velkou část výdělku z jedné moc povedené akce pro Hutty, aby si koupil vlastní loď. Čekali, že sáhne po nějakém tom transportéru třídy YT, ale on místo toho využil výprodeje vysloužilé republikové techniky a ujal se omláceného křižníku třídy Consular, který by jinak šel do šrotu na Raxus Prime. Musel na něm hodně máknout, ale taky měl pak výrazně větší nákladový prostor než většina dopravců, co se spokojila s YT-něco, a o nabídky neměl nouzi. Specializoval se zejména na rychlou přepravu cenných nákladů mezi Huttským prostorem a sektorem Mytaranor. Za slušné peníze například dopravil Karrotku a Zylvarra z Nar Shaddaa do Kachirha a nenapálil ani Memectala, který jeho služeb využíval při obchodních cestách do okolí Nal Hutta.
Krátce před začátkem války klonů několikrát pracoval pro Hessku a Yarrina, s jejichž politikou mírového soužití Wookiů a Trandoshanů vesměs souhlasil, a kromě Alaris Prime navštívil i Coruscant a další světy, které ležely mimo jeho obvyklé pole působnosti. Během války se snažil obloukem vyhýbat všem bojům a docela se mu to dařilo.

Občanská válka

Když došlo k převratu, nemyslel si, že by to na něj mělo nějaký zásadní vliv, ale mýlil se. Militantní Trandoshané, kteří se díky tomu dostali k moci, mu dávali jeho domnělou kolaboraci s chlupáči pěkně sežrat a postupem času ho donutili se úplně vyhýbat jejich domovskému světu. V žaludku jim však ležel dost na to, aby po něm poslali lovce odměn, kterému se krátce před bitvou o Yavin podařilo ho na Nar Shaddaa zajmout a předat autoritám jako kolaboranta a sabotéra. V okovech putoval na Alaris Prime, kde byl po krátkém nasazení v továrně na vysílačky naložen na transport a odeslán do Tábora 52. Měl se přidat ke svým kamarádíčkům v okopávání kashyyyckého chmele, ale kashyyycký odboj tomu zabránil a on se spolu s Hesskou dostal do bezpečí na základnu v mlhovině Tyyyn. Tam se jeho bývalí zaměstnavatelé přidali k posádce Jolly Jedie a Pastar šel s nimi, ale až tak radikální nebyl a bral to jenom jako dočasné útočiště, než se mu podaří znovu získat loď.
Kapitán Simbacca jeho prosbu vyslyšel, Pastar 11. 4. 0 ABY nastoupil na Dvacet deka šunky a společně s Willym, Krassusem, Champbaccou, Chlouppkem a Fidorkkou zaletěl na Nar Shaddaa, kde Nostromo pořád parkovalo. Po uhrazení penále za nezaplacené parkovné se na něm po boku Opilé mouchy a Palpatinova palce vrátil na stařičký venator a slíbil kapitánovi, že mu bude v případě potřeby k dispozici. Na palubě zůstal až do 30. 4., než provedl důkladnou kontrolu a údržbu všech systémů, a následně se k němu přidali novomanželé Balmorra a Sulacco. S nimi vyrazil na svatební cestu na Manaan, odkud přivezli korýše na korýšovici a kde Balmorra přišla do jiného stavu.
V následujících měsících ho Křupkový odboj nijak zásadně nepotřeboval, ale dostal přes ně nabídku trvalejší spolupráce s obnoveným lihovarem Ch&Ch a rozvážel jejich lepší produkty z Oarligu do vybraných hospod.

d20

Soldier 6 / Starship Ace 1
STR 10 / DEX 16 / CON 14 / INT 16 / WIS 10 / CHA 10
Astrogate +15, Pilot +15, Computer Use +12, Repair +12, Knowledge (bureaucracy, politics) +10, Spot +6, Intimidate +5
Spacer, Starship Operation (space transport), Lightning Reflexes, Starship Dodge (space transport), Dodge, Low Profile, Mobility

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License