Parrlay

Parrlay bylo město na Naboo. Leželo ve vysoko položených lesích na sever od kapitolu a žilo v něm kolem pěti tisíc lidí a dalších tvorů, ovšem téměř žádní Gungani. V létě šlo o malebné město se spoustou kvetoucích zahrad a skleníků, v zimě se stávalo terčem nájezdů turistů a lyžařů a malebnost se s množstvím návštěvníků dočasně vytrácela. Nacházel se tam nejvýkonnější subprostorový vysílač na celé planetě a také mléčný bar Brány zítřka.

Historie

První osada vznikla na místě pozdějšího města v roce 1266 BBY a šlo o osadu arboretářskou, která se živila množením vzácných horských dřevin a jejich vývozem do parků po celé planetě. Díky vhodné poloze pak ovšem začala být zajímavá i jako lyžařské středisko a během následujících stovek let se rozrostla až na plnohodnotné město. Za svou historii se tamní nestyděli ani v době, kdy už tamní dřeviny díky staletím šíření nebyly ani trochu endemitní, naopak nadále prodávali stromky všeho druhu a cpali je aspoň jako obrázky na suvenýry.
V roce 32 BBY, krátce po zahájení invaze, napadly město jednotky Obchodní federace a droidi zničili tamní vysílač, aby si planeta nemohla zavolat o pomoc. Město bylo během této operace poškozeno, ale po vítězství obránců v bitvě o Naboo bylo zase rychle obnoveno.
Válka klonů se mu vyhnula, za Impéria došlo k velkému úpadku a rekreovala se tam téměř výhradně císařská garda.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License