Parlii Morial

Parlii Morial byla Neimoidianka, manželka separatistického admirála Kata Moriala a podílový vlastník ve společnosti Tarikoff.

Historie

Narodila se roku 73 BBY na palubě vesmírné lodi, neboť její rodiče byli vesmírní kartografové s dobrodružným duchem, který také zdědila. Po příletu na Neimoidii byla šoupnuta do společného líhniště, kde sedm let bojovala o holý život s ostatními. Po zakuklení a získání humanoidní formy se opět střetla se svými rodiči a začala se od nich učit. Když byla o něco starší, byla přijata na pilotní školu na Cato Neimoidii, a když studium dokončila, dala se na stejnou životní dráhou jako její rodiče. Okolí si z ní utahovalo, že je Duros, ale brzy si na to zvykla a nelámala si s tím hlavu. Peníze vydělané mapováním neznámých koutů vesmíru vrazila do akcií lihovaru na Tarik Neimoidia a věřila, že se tak zajistí na zbytek života.
Roku 48 BBY byla v týmu kartografů, kterým se podařilo najít bezpečnou a krátkou trasu z Neimoidie na Commenorský tah, a za tento úspěch dostala osobně vyznamenání od tehdejšího místokrále. Na předávací ceremonii se poprvé setkala s Katem Morialem, který ji vyzval k tanci a celý večer si povídali. Oba studovali na Cato Neimoidii a oba byli v neimoidianské společnosti něčím výjimeční, a tak se měli od čeho odrazit a proč navázat vztah.
Roku 47 BBY se za něj provdala. Do líhní na Neimoidii pak přispěli několika larvami a následně se věnovali kariéře.
Na začátku roku 22 BBY jí byl v mozku nalezen nádor o velikosti malého Chadra-fana. Rodina Morialových nebyli žádní chudáci, ale kvůli přebujelé byrokracii a všemožným poplatkům měli i oni problém s utáhnutím nákladů za léčbu. Manžel byl nakonec nucen vstoupit do služeb Konfederace nezávislých systémů, aby mohli s léčbou pokračovat. Bohužel tak většinu času trávil mimo domov na bojištích galaxie. Léčba navíc nepomáhala, nádor byl prorostlý moc hluboko a ona trpěla obrovskými bolestmi. Roku 20 BBY se rozhodla to skončit důstojně. S manželem strávila dva dny a pak ji doprovodil na kliniku eutanazie, kde vydechla naposledy.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License