Pacclo Piccazso

Pacclo Piccazso byl k Síle citlivý Lorrdian, člen lorrdského odboje a nejlepší kamarád Kody-Kanna Tonewyho.


Jméno: Pacclo Piccazso
Rasa: Lorrdian
Datum narození: 32 BBY
Planeta narození: Lorrd
Datum úmrtí: 8. 1. 6 BBY
Planeta úmrtí: Yaga Minor
Barva očí: zelená
Barva meče: zelená
Frakce: Lorrdský odboj
Mistr: Woallc Con-Denyzz

Vzhled

Usměvavý špinavý blonďák, který měl svalnatou hubenou postavu a nosil brýle.

Povaha

Usměvavý optimista snažící se ve všem hledat to dobré. Proti jeho dobrosrdečnosti stálo jeho pohrdání a nenávist ke všemu a ke všem, kteří potlačovali něčí právo na spokojený, svobodný život.

Rodina

Matka Jill Piccazso, papírový otec Phil Piccazso.
Biologický otec Victorres Tonewy.
Nevlastní bratři Kody-Kann Tonewy a Rodennyel Tonewy.

Dovednosti

Dobrý taktik, slušný pilot a na svou nezkušenost skvělý šermíř se světelným mečem.

Životopis

Před rozkazem 66

Pacclo prožil šťastné dětství po boku svých kamarádů, bratrů Tonewyů a kamarádky Adian Sedeho, do které byl Kody už do mala zamilovaný až po uši. Už odmala byli všichni tři chlapci poznamenáni citlivostí k Síle, ale nikdy se ta informace nedostala dál než do vedlejšího města, a tak byli ušetřeni pozornosti Řádu Jediů.
Mezi lidmi se šuškalo, že jeho otcem byl ve skutečnosti Victorres Tonewy a že s Rodym a Kodym sdílí krev.
Klonové války se Lorrdu vyhnuly a na to, aby si uvědomoval z médií jejich hrůzu a dopad, byl ještě moc mladý, takže vlastně jediné, co skutečně zaznamenal, bylo to, že po vzniku Impéria zmizely z holonetu všechny jeho oblíbené pohádky a filmy s Jedii, které zbožňoval a uctíval, asi jako každý malý Lorrdian.

Občanská válka

17 BBY

S Kodym smutně přihlíželi, jak si verbíři odvádějí Rodyho neznámo kam.

16 BBY

Domů k nim přišli imperiální verbíři, ale když zjistili, že Pacclo trpí už od mala vzácnou formou astmatu, byl ze seznamu rekrutů vyřazen a ponechán doma. Byl svědkem toho, jak jeho nejlepšího kamaráda Kodyho odvedli pryč.

15 BBY

Pacclo byl plně seznámen se vším, co obnášela imperiální nadvláda, a nehledě na nebezpečí se dostal do jedné z odbojových skupin, která ho protáhla bojových výcvikem pod dohledem Verpina Xinga. K jeho překvapení zjistil, že jak jeho rodiče, tak i Tonewyovi byli členy odboje.

14 BBY

S hrůzou sledoval z okna, jak byli Tonewyovi zatknuti imperiálními jednotkami a v jejich veliteli poznal Rodyho.

13 BBY

Dostal vzkaz od Adian, že se domů vrátil Kody. Tajně se s ním po letech setkal a seznámil ho s novinkami, které se od jeho nepřítomnosti doma odehrály.

12 BBY

Pacclo přivedl Kodyho do úzkého kruhu odbojových vůdců a okamžitě jej zapojil do akcí, jejichž smyslem bylo vytlačit imperiální vojska z planety.

10 BBY

Ať se snažil sebevíc, Impérium bylo vždy krok před nimi a s každým novým dnem přicházeli o více a více mužů jak bojujících, tak ochotných bojovat. Pacclo se snažil neztrácet bojového ducha a měl připraveno několik akcí, které by mohly zvrátit misky vah v jejich prospěch, ale vše se rozplynulo v okamžiku, když zjistil, že se Kody vydal k Adian a sousedi jej ohlásili úřadům. Okamžitě vyrazil se svou lodí k tomu domu, který byl v obležení vojáků. Byl málem sestřelen, ale podařilo se mu loď nastavit tak, aby mohl z okna Kody vyskočit na spuštěnou rampu, a jen tak tak unikli do vesmíru.
Kody se chtěl sice vrátit, ale Pacclo na něj nehleděl a nastavil kurz pryč z Lorrdu, uvědomuje si, že jeho boj tady skončil.

9 BBY

Po téměř roce mlčení se Pacclovi ozval jeho starý kontakt z odboje, Šošonský král, a požádal ho o pomoc při úkolu, který měl zasadit Impériu bolestivou ránu. On i Kody jednohlasně souhlasili a poprvé se setkali s Wyrrgym, Deekem, Jergem, Voh-Jinem, Sadinem a Onem v podobě Gurrgura. Jejich úkolem bylo osvobodit tři velitele odboje z tvrze Rancor River. Po dokončení práce se od svých nových přátel s Kodym oddělili a letěli si po svém.

8 BBY

Kontaktoval je sám Wyrrgy a nabídl jim účast na extrémně nebezpečné misi, jejíž podrobnosti se neodvážil sdělit přes síť. Vydali se do Nirgorova asteroidového pásu, kde jim Wyrrgy na své základně prozradil svůj plán na osvobození jednoho vězně z Lictoru. Pacclo úkol přijal. Vysvobozeným vězněm se ukázal být Woallc Con-Denyzz, mistr Jedi z dob Republiky. Ten v nich ucítil potenciál Síly a odletěl s nimi na planetu Unkan 2, kde je pomalu učil využívat jejich daru. Začal je pronásledovat imperiální inkvizitor Honndars.

7 BBY

S Kodym pociťovali v Gurrgurovi a Jergovi něco podezřelého, ale než stihli něco podniknout, Woallc Con-Denyzz odhalil v Gurrgurovi zrádce, který se změnil na Ferdenga a napadl mistra. Ten se ubránil a zahnal ho na útěk, který se mu podařil jen díky pomoci Jerga, se kterým odletěli z planety.
Krátce nato byla skupina postavena před další krizovou situaci, kdy byli uneseni Wyrrgy s Deekem. Všichni krom Denyzze vyrazili na záchrannou akci, která se ke konci ukázala jako past, kterou měl na svědomí Jergo ve spolupráci s Ferdengem. Pacclo bojoval s imperiálními jednotkami, zachránil zavalenou Anaby a na poslední chvíli unikl do suterénu, kde přežil s ostatními výbuch základny a kde byl uvězněn závalem.
Z této hrobky je nakonec po čtyřech dnech zachránil pravý Wyrrgy s Deekem a mistr Denyzz.

Jeho výcvik pokračoval dále na Miu Leptonis IV, ale byl přerušen imperiálním výsadkem vedeným inkvizitorem Honndarsem a jeho pěti inkvizitory. Pacclo se během bitvy utkal na život a na smrt s Luc-Nanem a navzdory očekávání ho v souboji porazil. Ani to ale nezabránilo tomu, aby je po smrti Denyzze přemohli. Byl odvlečen s Voh-Jinem, Kodym a Anaby na dreadnought Imperial Fist, který je měl přepravit do Citadely inkvizice.
Let vstříc záhubě byl narušen meteoritickým rojem nedaleko Malastare, který vytrhl loď z hyperprostoru a fatálně ji poškodil, zanechávaje ji neovladatelně se blížící do srdce blízké hvězdy. Poškození lodi jim umožnilo uniknout z cel a dostat se do jednoho z posledních záchranných modulů, kterým se jim podařilo uniknout smrti. Těžce zraněné je vyzvedl Deek, jenž je převezl na Bor-latos II, kde byli připoutáni dlouhodobě k lůžku a kde Anaby za nevyjasněných okolností zemřela, což těžce nesl.

6 BBY

Se skupinou odlétl na Yaga Minor pátrat po totožnosti tajemného znaku, který Voh-Jin našel po konfrontaci s neznámým temným Jediem v tajných laboratořích pod nemocnicí. Cestou se mu ozval Xingo. Dozvěděl se, že Xingova buňka Soví nálet uspěla ve vytlačení Impéria z Ekrie-mun Tuk, a protože tak neměl, co dělat, chtěl nabídnout své služby jemu. Pacclo byl rád za nabídnutou pomoc a obratem mu po odsouhlasení s ostatními odeslal jejich souřadnice, kde se na Yaga Minor střetnou.
Skupina byla napadena imperiálními jednotkami a rozdělena. Pacclo utíkal s Kodym a Xingem, ale byli zahnání do kouta, kde je dostihlo imperiální komando vedené Onem. Pacclo byl zasypán salvou blasterových výstřelů, které si našly cestu skrz jeho světelný meč, a on zemřel na místě.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License