Otoh Mandassa

Otoh Mandassa bylo gunganské město na Naboo. Nacházelo se v brakické vodě delty jedné řeky1 a bylo relativně blízko Theedu. Tamní obyvatelé místo tradičnějších kaadu využívali jízdní zalaacy a živili se především rybolovem a pěstováním řas ve slané vodě mělkého moře.

Historie

Město vzniklo v roce 4412 BBY, dávno před sjednocením gunganských kmenů, a tamní bossové na ostatní města sice aktivně neútočili, ale neměli ani přehnaně solidární tendence a s vetřelci se nemazali. Po založení Otoh Gunga se tam někteří podnikavější domorodci odstěhovali a položili základy pozdějších obchodních vztahů, ale většina zůstala. Přílet kolonistů je nijak nerozhodil, jen si víc hlídali utajení.
Město bylo jedním z prvních, co odpovědělo na svolávání Velké armády v roce 32 BBY, a jeho obyvatelé následně bojovali v bitvě na pláních s Obchodní federací.
Roku 22 BBY se tam stavil Jeff Breen s Rychlým drápem a nakoupil vejce, z nichž se později vylíhli mimo jiné Diviš, Ludvík a Saša. Pád Republiky místní zaznamenali a byli rádi, že se můžou schovat a předstírat, že neexistují.
V roce 12 BBY se do moře nedaleko města zřítil sestřelený Simbacca. Z vděčnosti, že mu domorodci zachránili jak život, tak světelný meč, tam téměř rok zůstal, ale nedělalo to dobrotu a nakonec odešel. V následujících letech se tam ale občas vrátil, aby si v okolních mangrovech nasbíral muju.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License