Orn Zhar

„Moje jméno je Orn příjmení ti neřeknu, mistře Champbacco.”
- Orn Zhar se představuje

Orn Zhar byla oranžová Twi'lečka, která v posledních letech Republiky cvičila na rytířku Jedi.


Jméno: Orn Zhar
Rasa: Twi'lek
Datum narození: 35 BBY
Planeta narození: Ryloth
Datum úmrtí: 22 BBY
Planeta úmrtí: Miu Leptonis IV
Barva očí: oranžová
Barva meče: žlutá
Frakce: Řád Jediů
Mistr: Kerm Desert, Champbacca

Vzhled

Oranžová Twi'lečka, ze které by jednou určitě vyrostl výstavní kousek, kdyby neumřela ve třinácti letech. Oči jí ladily k pokožce, měla na svůj věk velmi vysportovanou postavu a na tváři jí neustále hrál zamyšlený úsměv.
Oblékala se úsporně, jako by to snad měly Twi'lečky v krvi, a spíš prakticky, ovšem ne bez jisté dávky elegance.

Povaha

Po pár letech soustavného deptání svým prvním, lehce despoticky elitářským mistrem se z Orn stala sice ambiciózní, leč uzavřená slečna s notnou dávkou entuziasmu pro šerm, zbraně a armádní techniku obecně. Chránila se před zlým okolním světem uzavřením do svého vlastního a místo chůze charakteristicky hopsala. Přátel v chrámu moc neměla, zejména mimo svůj ročník, ale celkem si rozuměla s Derkem Yallem.

Rodina

Matka Taa Zhar, otec Guun Koy, oficiálně neznámý.

Dovednosti

Byla mladá a tedy ve většině technik nezkušená, zejména v boji se dvěma meči zároveň, o což se ale o to víc snažila.
Vykazovala značný talent na sledování vzdálených míst pomocí Síly, ale nedostala příležitost ho náležitě rozvinout.
Byla zdatnou tanečnicí a taneční prvky využívala i ve své vlastní variaci na soresu.

Životopis

Narodila se na Rylothu a již v raném věku byla odhalena její citlivost na Sílu, takže byla jako dvouleté dítě odvedena do chrámu na Coruscantu a začala se věnovat výcviku. Z ostatních učedníků se stýkala zejména se Zippanandu a v sedmi letech společně s celým ročníkem navštívily Ilum, kde si Orn našla krystal do světelného meče, jenž jí cestou na oběžnou dráhu praskl. Vzala to jako jasné znamení, že jí jsou souzeny dva meče, ale na palubě Crucible stihla postavit jen jeden. Její snahy o postavení druhého a o zvládnutí boje s nimi si brzy všiml mistr Kerm a přijal ji jako svou padawan, nicméně ona toho později spíš litovala, protože po zkušenostech s předchozími učedníky poněkud zahořkl a byl až zbytečně přísný.
Koncem roku 23 BBY s ním letěla na Bespin vyřešit spor o naleziště plynu a tam osiřela, neboť jejího mistra zabili droidi Cebbara Dora. Naštěstí byl poblíž planetární pozorovatel, který učednici včas zachránil a následně jí pomohl dokončit misi.
Po návratu na Coruscant formálně požádala radu o přidělení nového mistra, ale protože to mohlo trvat celé měsíce, ujal se jí právě Champbacca, který s ní absolvoval několik méně náročných výletů po galaxii a učil ji bojovat s mečem v každé ruce.1
Při jedné ze zastávek v Chrámu je zastihla zpráva, že došlo k incidentu na Geonosis. Orn tam strašně moc chtěla, protože jí planeta připomínala rodný svět a protože chtěla zachránit senátorku Amidalu, svůj vzor, nicméně její mistr byl dlouho proti a musela ho prakticky ubrečet. Byli tedy součástí úderné jednotky Jediů pod vedením Mace Windu a na povrchu se k nim při úvodní infiltraci arény připojil ještě Dexter Jones, který se tam dostal v kufru mistrovy lodi. Ve třech se dostali do arény, byli svědky vyjednávání mistra Windu s hrabětem Dooku a následně si všichni tři pěkně procvičili odrážení střel. Po spásném příletu klonů se Orn přidala k elitnímu oddílu vojáků a opět se s mistrem shledala až po bitvě.
Po návratu do Chrámu byli společně s mistrem Denyzzem a jeho padawan posláni prošetřit vraždu na Miu Leptonis IV, ze které byl podezřelý odpadlý rytíř Taco Donos, a Orn se v jejím průběhu usmažila v přetížené strojovně sestřelené Darkrider's Heart.
Její ostatky byly zakopány nedaleko jezera, meče, které po ní zbyly, obohatily sbírku součástek enklávy.

d20

Jedi Guardian 5
STR 10 / DEX 16 / CON 10 / INT 10 / WIS 16 / CHA 12
Tumble +10, Farseeing +8, Entertain (dance) +8, Enhance Senses +7, Jump +7
Cosmopolitan (Entertain), Acrobatic, Two-Weapon Fighting

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License