Nostromo

Nostromo byla loď třídy Consular, na níž Pastar rozvážel zásilky.

Historie

Pastar ji koupil krátce před začátkem klonových válek ve výprodeji vysloužilé republikové techniky a zachránil ji tak před sešrotováním. V následujících letech ji opravil, udržoval a využíval ve své kurýrní činnosti. Nejčastěji přepravovala důležité zboží a osoby, například Memectala, ze sektoru Mytaranor do okolí Nal Hutta a celkově Huttského prostoru. Ještě před bitvou o Geonosis dopravila značné množství materiálu Hessce na Alaris Prime a v posledním roce války pak přepravila Karrotku a Zylvarra z Nar Shaddaa na Kashyyyk.
Po převratu se musela vyhýbat Trandoshe, kde nebyl její pilot jakožto kolaborant vítán, a soustředila se na Huttský prostor. Tam ji krátce před zničením Hvězdy smrti lokalizoval Lazslo, který Pastara odchytil a předal Trandoshanům.
Loď zůstala na přistávací plošině ve Vertical City a po čase byla odtažena. Pastar ji ale po svém osvobození z Tábora 52 s pomocí Krassuse Destriela, Williama Wayuuna, Champbaccy, Chlouppka a Fidorkky našel, zaplatil za ni mastné penále a po mezipřistání na Jolly Jediovi přizval na palubu Balmorru a hlavně Sulacca. S nimi vyrazil na Manaan, podívat se po vhodných korýších do nádrží na Jolly Jediovi a zároveň na jejich svatební cestu.
V následujících měsících neměl Křupkový odboj pro loď využití, ale koncem roku 0 BBY dostal Pastar nabídku pracovat pro obnovený lihovar Ch&Ch a na její palubě tak už záhy putoval chlast z Oarligu do vybraných hospod.

215006.jpg
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License