Nina Michaelis

„Určitě… já se s dovolením budu dívat.“
- Nina Michaelis povoluje zahájení oprav Jungle Jetu

Nina Michaelis byla knihovnice se záhadnou minulostí, která část své bohaté historie působila jako profesorka a školnice v enklávě na Miu Leptonis IV, autorka Akademické knihu hříchů a shodou náhod třetí nejzápornější postava našeho universa.


Jméno: Nina Michaelis
Rasa: Arkanian offshoot
Rok narození: utajený
Planeta narození: utajený
Barva očí: modrá
Barva meče: zlatá

Vzhled

Typický zástupce odnože arkaniánské rasy: bílé vlasy i pleť, velké modré oči, špičaté uši. Postava spíše atletická. Vypadala docela mladě, přesný věk se ale odhadoval těžko, zejména vzhledem k chování, kterým vzbuzovala dojem, že je vyloženě přestárlá. Téměř neustále nosila dlouhý kabát, který většinou nechávala rozepnutý, aby se jí v něm dobře běhalo. Velikost bot tajila, ale Vojtovi se povedlo zjistil, že nosila čtyřiatřicítky.

Povaha

Zdánlivě bezstarostná, sarkastická a poněkud arogantní, ale vpodstatě dobrá duše. Byla neskutečně zvědavá a zvídavá, vědomosti nasávala jako houba, myšlenky často ventilovala nahlas. Snadno se dokázala nadchnout téměř pro vše, pod slupkou se ale skrývala vážná a někdy až přehnaně zodpovědná osoba - pokud se pustila do řešení nějakého problému, dokázala být nebezpečně výkonná. Tvrdohlavá, s vlastním žebříčkem autorit. Relativně přátelská, ale dokázala být agresivní, pokud se s ní někdo snažil příliš bratříčkovat. Měla silný odpor k manipulátorům jakéhokoliv druhu a diplomatická jednání ji dokázala rychle znudit. Puritánka, která si postupem času vypěstovala posedlost pořádkem.
Tajila o sobě prakticky všechno od data narození až po záliby.

Rodina

O jejích rodičích se neví nic, měla mladší sestru, která se stala rytířkou Jedi pod jménem Maryll.
Manžel Jeff Breen, syn Dwayne Breen.

Dovednosti

Sílu ovládala spíše intuitivně. Byla odolná proti ovlivňování mysli, vynikala v léčení sebe i jiných, díky svému nezvyklému vzhledu musela zapracovat na skrývání v Síle i před očima ostatních. Většinou ji ale stejně prozradilo její nutkání vše okomentovat. Měla základní znalosti většiny technik v Síle, měla ráda zvířata a ta zase ji. Měla přirozený talent na práci s komplexními databázovými systémy a taky na nacházení slabých míst… čehokoliv. Jenom se musela naučit pracovat s testovací databází1. Ovládala perfektně techniku nekonvenčního boje a ráda používala světelný meč k nepůvodním účelům jako je sekání dřeva nebo otvírání dveří.
Díky studiu akademických relikvií se naučila nahrávat holocrony.

Životopis

Před rozkazem 66

Její historie před působením v enklávě je zahalena tajemstvím, ale pravděpodobně byla v době odhalení její citlivosti na Sílu příliš stará, a tak se ji učila ovládat někde jinde. Jakožto již vystudovaná pedagogická výpomoc infiltrovala původní temnou akademii Sev'rance Tann s cílem zachránit co nejvíc nevinných duší před zkorumpováním temnou stranou, což poněkud urychlil přílet mistrů Champbaccy a Con-Denyzze. První zmíněný ji po svém prvním vniknutí do prostor akademie potkal, domluvili se, že ona odvede zachránitelné žáky do Zeleného lampionu a on s kolegou vyčistí ten zbytek.
Následně fungovala jako prostředník mezi zachránci a zachráněnými dětmi, které bylo potřeba poslat domů nebo do Chrámu, a když se o to Wyrrgy postaral, začala si shánět nové zaměstnání. Dřív ji však zastihla Sagwen Aisling, jedna ze zachráněných a nová učednice mistra Champbaccy, která od něj dostala úkol, a na Bespin pro Joyu Brannigan a hlavně generátor kvantové díry pak vyrazily společně. Zatímco Miraluka vyrazila podle instrukcí do Barev duhy, Nina se prošla po Oblačném městě a najala renomovanou mechaničku, aby provedla zběžnou údržbu Jungle Jetu. Následně ji nabídla možnost stálého zaměstnání, kterou Jeff Breen, její kolega, bez váhání přijal.
V následujících letech fungovala v akademii jako školnice a profesorka stručných dějin času, spravovala akademickou databázi a pokoušela se o opravu artefaktů, které občas Jessica Karnis a Simbacca přivezli poškozené. Podařilo se jí opravit holocron Darth Nihiluse, i když to dlouho nevydrželo, a postupně si vybudovala reputaci chladné staré panny, která bezdůvodně buzeruje nejen děti, ale i mistry2.
Postupem času však trochu roztála a k velké radosti a ještě většímu znechucení téměř všech obyvatel enklávy se kolem roku 21 BBY dala dohromady s Jeffem Breenem. Bitvy o Kashyyyk se neúčastnila, protože byla těhotná a zůstala v akademii.

Občanská válka

Po rozpadu enklávy odletěla s Jeffem a Miou na Kuat, kde vychovávala svého syna. Postupem času si ale uvědomila, že je její manžel kokot, opustila ho a její další osud není znám. Ví se jen, že nějakou dobu pracovala pro Odullu Hutt a kolem roku 2 BBY byla dopadena inkvizicí a zazděna v Citadele3, nicméně odtamtud ji dostal Peelo4 a ještě něco tedy dokázat mohla.

d20

Jedi Consular 5 / Jedi Scholar 7
STR 10 / DEX 14 / CON 12 / INT 16 / WIS 16 / CHA 14
Knowledge (alien species, archeology, history, Jedi lore, Sith lore, politics, literature) +17, Computer Use +15, Sense Motive +10, Intimidate +10, Heal Another +10
Iron Will, Infamy, Alertness, Perfect Memory, Living History, Skill Emphasis (Sense Motive), Helaer's Touch, Weapon Finesse (lightsaber)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License