Nina Michaelis

„Určitě… já se s dovolením budu dívat.“
- Nina Michaelis povoluje zahájení oprav Jungle Jetu

Nina Michaelis byla potulná rytířka Jedi, později knihovnice, profesorka a školnice v enklávě na Miu Leptonis IV, autorka Akademické knihu hříchů a v jistém smyslu třetí nejzápornější postava našeho universa.


Jméno: Nina Michaelis
Rasa: Arkanian offshoot
Datum narození: 102 BBY
Planeta narození: Curych
Barva očí: modrá
Barva meče: zlatá
Mistr: Rassilon

Vzhled

Ač se jednalo o míšence dvou druhů geneticky upravených odnoží arkaniánské rasy, většinu rysů zdědila po svém otci, který patřil do té, jenž byla vyšlechtěna na dokonalé účetní: měla bílé vlasy i pleť, velké modré oči a špičaté uši, které hornická odnož postrádala. Její postava byla spíše atletická. Vypadala docela mladě, přesný věk se ale odhadoval těžko, zejména vzhledem k chování, kterým vzbuzovala dojem, že je vyloženě přestárlá. Stárla výrazně pomaleji než obyčejní lidé a ani ve sto letech nevypadala na víc než padesát.
Téměř neustále nosila dlouhý kabát, který většinou nechávala rozepnutý, aby se jí v něm dobře běhalo. Velikost bot tajila, ale Vojtovi se povedlo zjistil, že nosila čtyřiatřicítky.

Povaha

Zdánlivě bezstarostná, sarkastická a poněkud arogantní, ale v podstatě dobrá duše. Byla neskutečně zvědavá a zvídavá, vědomosti nasávala jako houba, myšlenky často ventilovala nahlas. Snadno se dokázala nadchnout téměř pro vše, pod slupkou se ale skrývala vážná a někdy až přehnaně zodpovědná osoba - pokud se pustila do řešení nějakého problému, dokázala být nebezpečně výkonná, což byl patrně jeden z mála rysů zděděných po matce. Tvrdohlavá, s vlastním žebříčkem autorit. Relativně přátelská, ale dokázala být agresivní, pokud se s ní někdo snažil příliš bratříčkovat. Měla silný odpor k manipulátorům jakéhokoliv druhu a diplomatická jednání ji dokázala rychle znudit. Puritánka, která si postupem času vypěstovala posedlost pořádkem. Tajila o sobě prakticky všechno od data narození až po záliby.

Rodina

Její matka byla příslušnice curyšské hornické třídy, otcem byl účetní. Měla nevlastní mladší sestru Maryll, se kterou měly společnou matku a ze které se rovněž stala rytířka Jedi, ovšem o své příbuznosti nevěděly.
Manžel Jeff Breen, syn Dwayne Breen.

Důležité vztahy

  • Vooj-tae a Peelo, dva pubertální spratci bez špetky úcty k autoritě, bez kterých by ovšem její život vypadal podstatně nudněji.
  • Jessica Karnis, postpubertální anarchistka, která podrývala její autoritu, což jí velmistr Champbacca okázale toleroval.

Dovednosti

Sílu ovládala spíše intuitivně. Byla odolná proti ovlivňování mysli, vynikala v léčení sebe i jiných, díky svému nezvyklému vzhledu musela zapracovat na skrývání v Síle i před očima ostatních. Většinou ji ale stejně prozradilo její nutkání vše okomentovat. Měla základní znalosti většiny technik v Síle, měla ráda zvířata a ta zase ji. Měla přirozený talent na práci s komplexními databázovými systémy a taky na nacházení slabých míst čehokoliv. Jenom se musela naučit pracovat s testovací databází.1 Ovládala perfektně techniku nekonvenčního boje a ráda používala svůj světelný meč k nepůvodním účelům jako je sekání dřeva nebo otvírání dveří. Díky studiu akademických relikvií se naučila nahrávat holocrony.

Životopis

Před rozkazem 66

Narodila se do smíšeného svazku dvou příslušníků pracující třídy z planety Curych; matka patřila k hornickému poddruhu a otec k úřednickému.
Její citlivost na Sílu byla odhalena v raném věku a matka se jí dobrovolně vzdala, aby dceři dala možnost vyrůstat v lepších podmínkách a stát se ochránkyní slabých. Nina tak byla v raném věku odvedena do Chrámu Jediů na Coruscantu a nebyla nijak traumatizovaná tím, že se její rodiče pro pozdější neshody pramenící z rozdílnosti jejich poddruhů ve zlém rozešli.
Po návštěvě Ilumu v roce 95 BBY si postavila světelný meč se zlatou čepelí a o další tři roky později se jí ujal selkathský mistr Rassilon. Ten jí pomalu předával všechny své akademické i praktické znalosti a ačkoliv se prakticky nepodívali mimo hlavní planetu Republiky, byla s ním spokojená a svou budoucnost rovněž viděla v knihovně. Už v roce 76 BBY splnila rytířské zkoušky, ale místo výběru vlastního padawana vyrazila poznávat galaxii a získávat znalosti, které v chrámových archivech nenašla. V následujících téměř padesáti letech procestovala nejen civilizovaný vesmír, nýbrž i Vnější okraj a ty části galaxie, co se o nich v turistických průvodcích dočíst nedá. Ačkoliv se většinou stylizovala do role pozorovatele, co se do místních věcí nevměšuje, několikrát neměla na výběr a musela se v zájmu záchrany životů trochu proběhnout nebo zapotit. Několikrát se při tom s prosbou o pomoc obrátila na Řád, ale nikdy se jí nedočkala včas, díky čemuž postupně ztratila víru v tuto organizaci.
V roce 25 BBY navštívila Miu Leptonis IV, kde objevila původní temnou akademii Sev'rance Tann a pod falešnou identitou neutrální vychovatelky ji infiltrovala s cílem zachránit co nejvíc nevinných duší před zkorumpováním temnou stranou. V následujících letech podrývala autoritu madam Tann a prudila jejího milence. Toto snažení dost urychlil přílet mistrů Champbaccy a Con-Denyzze krátce po začátku války klonů. První zmíněný ji po svém prvním vniknutí do prostor akademie potkal, domluvili se, že ona odvede zachránitelné žáky do Zeleného lampionu a on s kolegou vyčistí ten zbytek.
Během plnění své části úkolu sice musela zabít Trogena, ale pak už šlo všechno hladce a zachránila tak minimálně šest životů. Následně fungovala jako prostředník mezi zachránci a zachráněnými dětmi, které bylo potřeba poslat domů nebo do Chrámu, a když se o to Wyrrgy postaral, začala přemýšlet, kam poletí dál. Dřív ji však zastihla Sagwen Aisling, jedna ze zachráněných a nová učednice mistra Champbaccy, která od něj dostala úkol, a na Bespin pro Joyu Brannigan a hlavně generátor kvantové díry pak vyrazily společně. Zatímco Miraluka vyrazila podle instrukcí do Barev duhy, Nina se prošla po Oblačném městě a najala renomovanou mechaničku, aby provedla zběžnou údržbu Jungle Jetu. Následně ji nabídla možnost stálého zaměstnání, kterou Jeff Breen, její kolega, bez váhání přijal.
V následujících letech fungovala v akademii jako školnice a profesorka stručných dějin času, spravovala akademickou databázi a pokoušela se o opravu artefaktů, které ze svých cest Jessica Karnis a Simbacca občas přivezli poškozené. Podařilo se jí opravit holocron Darth Nihiluse, i když to dlouho nevydrželo, a postupně si vybudovala reputaci chladné staré panny, která bezdůvodně buzeruje nejen děti, ale i mistry.2
Postupem času však trochu roztála a k velké radosti a ještě většímu znechucení téměř všech obyvatel enklávy se koncem roku 21 BBY dala dohromady s Jeffem Breenem. Správu akademické sbírky holocronů vedla svědomitě i pak a holocrony nejen evidovala, ale také se je naučila nejdřív přepisovat, později i sama vyrábět.
Bitvy o Kashyyyk v posledních dnech války se neúčastnila, protože byla těhotná a z bezpečnostních důvodů zůstala v akademii.

Občanská válka

Porod přežila a za to, že má bezpečné útočiště, pak byla v době omezování osobních svobod dvojnásob ráda.
Když byl koncem roku 15 BBY velmistr zajat, snažila se zjistit polohu Citadely, ale mnohem úspěšnější byla díky své schopnosti Cae Vitthar, a tak byla nejpřínosnější ve chvíli, kdy byl Champbacca zachráněn a potřeboval ošetřit. Po rozpadu enklávy začátkem roku 14 BBY odletěla s Jeffem a Miou na Rychlém drápu na Bador, kde vychovávala svého syna. Postupem času si ale uvědomila, že je její manžel kokot, v roce 12 BBY ho opustila a pokračovala ve svých snahách vidět co největší kus vesmíru. Po několika těsných střetech s Inkvizicí byla roku 10 BBY dopadena inkvizitorem Hanakem a po nepřínosném mučení zazděna v Citadele,3 nicméně odtamtud ji dostal Peelo.4
Protože se o jejím útěku nevědělo a oficiálně byla považována za mrtvou, nemusela se bát stíhání, obstarala si novou identitu a začala pracovat jako kurátorka uměleckých sbírek Odully na Rylothu. Tam se jí dařilo skvěle, dokázala překvapivě snadno zapadnou a po synovi se jí stýskalo jen o něco častěji než po světelném meči.
Na palubě Jolly Jedie byl po ní mezitím pojmenován lodní bar a velmistr využíval jeden z jí vytvořených holocronů jako deníček.
10. 9. 0 ABY zaznamenala, že se na ni napojila Cae Vitthar, a byla ráda, že žije, ovšem jinak to pro její život žádnou změnu neznamenalo. I nadále se věnovala správě Odulliných uměleckých sbírek, studovala a těšila se, až Impérium padne a ona bude moct zase svobodně cestovat.

d20

Jedi Consular 5 / Jedi Scholar 7 / Scoundrel 1
STR 10 / DEX 14 / CON 12 / INT 16 / WIS 16 / CHA 14
Knowledge (archeology, art, history, Jedi lore, literature, politics, Sith lore) +18, Computer Use +15, Bluff +10, Gather Information +10, Heal Another +10, Heal Self +10, Intimidate +10, Sense Motive +10, Spot +10, Telepathy +10, Treat Injury +10, Affect Mind +8, Disguise +6
Iron Will, Infamy, Alertness, Perfect Memory, Living History, Skill Emphasis (Sense Motive), Healer's Touch, Weapon Finesse (lightsaber)
Unassuming Appearance

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License