New Cov

New Cov byla planeta v sektoru Churba ve Středním pásu. Žilo tam přibližně 90 milionů tvorů, kteří obývali města krytá před nebezpečnou džunglí důmyslnými ochrannými kopulemi. Tamní ekosystém produkoval množství zajímavých a synteticky nezískatelných biomolekul, kolem nichž se točila celá planetární ekonomika. Hlavním městem byl Illic, planeta neměla přirozené družice.

Historie

Ke kolonizaci došlo už v dobách staré Republiky, postupem času se na planetě soustředili hlavně vědci a další profese, které se snažily zpeněžit či jinak využít tamní biomolekuly.
V roce 1948 BBY tam došlo k založení města Bozz Cov, v němž se několik chytrých hlav rozhodlo obohatit biomolekulami alkohol. Malá palírna se rychle rozrostla a v následujících stoletích si prakticky podmanila galaktický trh s griotkou, nepravým rumem a zelenou. Až do pádu Republiky byla planeta ekonomickým centrem celého sektoru a hlídala ji nemalá obranná flotila.
Za Impéria byl rozpočet na obranu notně snížen a planeta začala být pravidelně napadána piráty, kteří měli s místní samosprávou oboustranně výhodnou dohodu - nechají několik beden biomolekulového alkoholu padnout do rukou nájezdníků a za odměnu se jim nic nestane. Imperiální guvernér o všem věděl a údajně pracoval na plánu, jak s nimi zatočit, ale reálně k tomu neměl ani nejmenší motivaci.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License