Nevův světelný meč

„KLAP-KHHHHZT!“
- Nevův světelný meč

Nevův světelný meč byla zbraň duhového rytíře Nevy Habiliho. Vyzařoval modrou čepel a ve finální podobě byl téměř nerozpoznatelný od hydrohasáku.

Historie

Krystal v jeho jádru pocházel z planety Ilum, kam se Neva podíval během tradičního sběru v roce 45 BBY. Na palubě Crucible pak meč smontoval rychleji než se mu profesor Huyang stihl vůbec představit.
V následujících letech vystřídal několik různých konfigurací a prošel si řadou úprav, na nichž se podílel i Nevův mistr Miro Daroon. V ostrém boji však nikdy použit nebyl a převážně na něj sedal prach, protože se jeho majitel jen zřídka podíval mimo Coruscant. Použít ho nestihl ani na Taanabu proti teroristům, jejichž přepad byl příliš rychlý.
Neva s ním ale celkem aktivně cvičil v enklávě na Miu Leptonis IV a použil ho i v posledních hodinách války klonů, kdy se na palubě Jolly Jedie bránil zrádným klonům. Technický čaroděj jej vytáhl i koncem roku 15 BBY, když na něj a Rahma na Kuatu naběhla Inkvizice, ale salvu od jednotky stormtrooperů prostě nevykryl.
Meč byl následně začleněn do sbírek na Citadele, odkud ho 28. 8. 0 ABY vyzvedla úderná jednotka povstalců. Champbacca ho pak během přebírání lupu identifikoval a doporučil ho uložit na Švábivci 1 do doby, než bude možné ho nějak důstojně pochovat bez rizika, že ho najdou zloději kyberů.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License