Nejaa Halcyon

Nejaa Halcyon byl člověk z Corellie a mistr Jedi v posledních letech Republiky. Měl tmavé vlasy, byl jedním z těch příkladně klidných Jediů a jako každý člen rodu Halcyon měl velké problémy s ovládáním telekinetických aspektů Síly, ale o to lépe ovládal techniku absorbování energie. V jeho pokoji nikdy nechyběla láhev kvalitní corellianské whiskey, ale pil z ní jen při zvláštních příležitostech.

Historie

Narodil se roku 85 BBY, a to poněkud nečekaně v hostinci Měděná čelenka v Coronet City. Jeho další život tím ale nebyl nijak poznamenán. V raném věku byl pro zjevnou citlivost k Síle poslán do Chrámu na Coruscant, kde se stal spolubydlícím Champbaccy. V roce 78 BBY letěli společně se zbytkem ročníku na Ilum pro krystaly a Nejaa si v řádném termínu postavil světelný meč se stříbrnou čepelí.
V následujících měsících se věnoval převážně šermu s Yussim a se spolubydlícím se tak trochu míjeli. Když došlo na rozebírání učňů mistry, byl Nejaa poslední, koho se nějaký ujal, ale hlavní bylo, že nemusel k pomocným sborům. Ačkoliv s ním v pubertě trochu cloumaly hormony, s Champbaccou se v tomto období kamarádil trochu víc, neboť se přestal tak úzce specializovat na boj a chodili spolu nejen na nepovinné kurzy tutaminis, tak do tanečních.
Roku 60 BBY se stal rytířem a nějakou dobu pracoval pro řádové náboráře. Po získání titulu mistra se bez vědomí rady oženil a měl syna Valina, s vědomím rady absolvoval během války klonů nějaká ta dobrodrůža a pár bitev po boku klonovaných vojáků, načež byl krátce před koncem vydáním rozkazu 66 zabit na Susevfi.1

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License