Namil-Azhob Orgib

„Kurde, z tohodle se jednou posereme. A všichni.“
- Namil komentuje vznik Impéria

Namil-Azhob Orgib byl Sullustan ze Sullustu, chemik, manžel Danbib a otec Najiba.

Historie

Před rozkazem 66

Namil se narodil roku 52 BBY na Sullustu. Pocházel z havířské rodiny, ale jednou z něj mělo něco být, a tak byl poslán na studia, kde mu to šlo. Vyplatilo se, stal se z něj chemik a dostal se do termální elektrárny, kde odebíral a analyzoval vzorky z pramenů.
Roku 26 BBY se při návštěvě povrchu planety a výhledu na lávová pole seznámil s pohlednou dívkou Danbib, se kterou se zapovídal, ona se s ním podělila o jointa, užili si spolu celé odpoledne a nakonec si vyměnili čísla. Domů se vracel s pocitem, že s tou dívkou by chtěla zůstat do konce života. O pár dní později našel odvahu a pozval ji na rande. Danbib šla a byla z toho láska jako trám. Roku 25 BBY se vzali.
Dne 11. 7. 21 BBY se jim narodil syn Najib. Informace z fronty klonových válek Namila zneklidňovaly a byl převelen z elektrárny do vesmírných doků, kde připravoval chemické směsi do elektrobaterií a generátorů, které běžely v republikových stíhačkách a křižnících. Pevně doufal, že Sullustu se válka vyhne.

Občanská válka

Po změně režimu byli Sullustané hromadně naháněni do továren, kde měli nevolničit pro Impérium, což se Namilovi vůbec nezamlouvalo. Od začátku vymýšlel, jak z této šlamastiky ven, a jakmile zjistil, že i manželka nechce skončit jako makačenko pro Impérium, rozhodli se společně, že raději z rodné planety utečou.
Roku 18 BBY jako rodina navštívili galaktický turnaj v pojídání pálivého jídla ve městě Panjab na Malastare. Najib se v nestřežený okamžik nahnul nad kotel plný kashyyyckého vindaloo a nemotorně do něj spadl. Naštěstí se neutopil ani nerozpustil, byl vyloven rodiči s pomocí kuchaře Ramarrishe a po zbytek šampionátu se mu už nic nestalo. Z výletu rovnou emigrovali, koupili dům a snažili se začít nový život. Namil dělal chemického kontrolora a neměli se špatně. Prvotní nejistota ze správnosti jejich rozhodnutí se po pár měsících rozplynula a jakmile se naučili dugštinu, žili spokojený, šťastný život.
Roku 12 BBY vypukla v Panjabu epidemie úplavice, která se rozšířila z místní školy, a Namil i Danbib byli zasaženi. I přes nákladnou léčbu se ale jejich stav nezlepšil a Namilovi se splnil sen zůstat s Danbib až do konce života.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License