Naboo

Naboo byla planeta ve Středním pásu, zajímavá svým dutým plazmovým jádrem. Ležela v sektoru Chommell, nedaleko soustavy Tenengara. Měla tři měsíce, z nichž nejdůležitější byl Rori. Obýval ji lidští kolonisté, kterým vládl monarcha, a původní Gungani. Žila tam ale i celá plejáda unikátních zvířat, například zalaaca, a rostly tam mimo jiné cligové oříšky.
Nacházel se tam mléčný bar Brány zítřka, steakhouse Nerfí nebe a svoje sídlo tam měl Borvo the Hutt.

Města

Historie

Lidští kolonisté na planetě poprvé přistáli ve dvě hodiny sedmnáct minut odpoledne, 15. 8. někdy kolem roku 3900 BBY. S Gungany, kteří v tamních bažinách žili už tisíce let, se v následujících staletích moc nestýkali a mimo občasné krátké šarvátky si obě společenství hleděla svého.
Členem Republiky se planeta stala až v roce 868 BBY, ale o to aktivněji se angažovala v galaktické politice.
V roce 32 BBY ji z područí Obchodní federace osvobodilo spojenectví Gunganů a sil Království Naboo. Na stranu obránců se chtěl přidat i rytíř Champbacca se svou padawan, ale nestihli to. Rok po bitvě došlo k odcizení vyřazené Královské vesmírné lodi akolytkou hraběte Dooku, který ji věnoval Sev'rance Tann.
Na začátku války klonů se tam Champbacca setkal s Nevou Habilim a dalšími zachráněnými rukojmími z Taanabu, kteří tam přiletěli na Mouše. Při té příležitosti koupil M-33 a další těžební droidy série PKN pro svůj nový novový důl na Miu Leptonis IV a poslal odtamtud Silver Tongue zpátky na Coruscant.
Po pádu Republiky si planeta jakožto rodná hrouda Císaře užívala relativní klid a Impérium tam s výjimkou občasných zátahů na loajalisty nijak neřádilo.
V roce 12 BBY tam došlo k vleklému zátahu inkviziční buňky z lictoru Limbus na dva hledané uživatele Síly. Simbacca a Fosh Linn se dlouho skrývali v bažinách, pak se pokusili uletět, ale do cesty se jim postavil imperiální křižník, který se je pokusil zajmout vlečnými paprsky. Podle oficiálních záznamů byl první z nich sestřelen a druhou odlovil námezdní lovec plamenometem poté, co po výslechu cestou na popraviště uprchla.
Po bitvě o Yavin se ve svém tamním paláci často vyskytoval Císař osobně a v roce 1 ABY se tam věnoval výcviku své nové ruky.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License