Na kolotoči

Na kolotoči: 1. 5. 1 ABY
Kdo se zúčastnil: Simbacca, Merumeccu
Místo určení: Střední pás, sektor Maldrood, Kotouč

Úvod do děje

Protože si s sebou novomanželé z líbánek na Toole vezli kopii toolské abecedy a vytesanou zprávu od Randalfa, kterou nebyli s to přeložit, rozhodl se Simbacca, že zkusí štěstí a zaletí na Kotouč, kde by mohl chytnout nejlepšího archeologa po Jessice, Garteka Solona.

Detaily

1. 5. 1 ABY

11:06 Novomanželé požádali letovou kontrolu o přistání, Simbacca mezitím v Cocotte Minute kroužil jako kokot kolem.
11:09 Po třech minutách jim bylo povolení uděleno a oni mohli přistát v hangáru na prostředním prstenci Kotouče.
11:11 Přistáli a vystoupili, Simbacca zaplatil napruzenému dokaři poplatek a s manželkou se vydali na promenádu. Zamířil do podniku U Lva, kde Solona s tátou potkali tenkrát před cestou na Kothlis a Corsin.
11:17 Pár se zastavil u stánku tří kowakianských opičích ještěrek, které odvážným připravovaly pravé, nefalšované pi’kádory. Nabídka příloh k tomuto pokrmu čítala úctyhodných osm omáček, ale Simbacca neměl žádné dilema a dal si je prostě všechny: jeden pi’kádor s kečupem, druhý s hořčicí, třetí s majonézou, čtvrtý s cibulovou omáčkou, pátý s kari omáčkou, šestý s Jedi omáčkou, sedmý s česnekovou a poslední s omáčkou sýrovou. Zeptal se pak Merumeccu, jestli si dá taky něco, ale ta se spokojila s tím, že jí dá kousnout.
11:21 Manželé dorazili do Lva, kde Simbacca dojedl poslední párek v rohlíku a všiml si, že tam Solon není.
11:22 Simbacca došel k závěru, že nejlepší z těch osmi omáček byly všechny. Merumeccu se optala barmana, jestli by o Solonovi nevěděl víc, a ten jí prozradil, že profesor pravidelně opouští Kotouč na dlouhé týdny a že ho viděl naposledy před týdnem. Doporučil jim ještě zkontrolovat, zda není doma, a řekl jim i adresu.
11:23 Když už tam byli, dali si oběd a Simbacca měl radost, že jako speciál tam čepují Kancomuta. Ještě větší radost mu udělalo, když si chtěla Merumeccu objednat jednoho malého a už nebyl. Ne proto, že by nechtěl manželce dopřát kapku alkoholu, ale protože to znamenalo, že jde na odbyt. S radostí si pak ťukli točenou limonádou.
12:04 Cestou ke Gartekovu bytu se dvojice procházela širokými chodbami prstenců a nasávala atmosféru stanice. Neobešlo se to ale bez malého dramatu.
12:05 Smečka malých usmrkanců protekla skrz oba chlupáče a Simbacca ucítil, že se mu někdo přilepil na karamely v kapse. Vytáhl malého uličníka za nezbednou ruku do vzduchu a ten začal takticky brečet. Merumeccu měla trochu víc smůly a jeden z capartů jí šlohl nejen datapad, na kterém byla zpráva od Randalfa a toolská abeceda, ale k tomu jí sebrali i jeden granát.
12:06 Merumeccu na ně zařvala tak řádně, že na okamžik na celé stanici vypadl proud. Než opět naskočil, Kordi Freemakerová zmlátila Zandera, že za to určitě může, a půlka bytostí v Merumečině okolí si potřebovala vyklepat trenky. Simbacca si oddechl, že si odskočil po obědě ještě ve Lvovi, jinak by měl taky hnědou nehodu.
12:07 Paralyzovaná děcka ani nedutala, když se k nim Merumeccu přiblížila a ukradené věci si nechala vrátit do tlapky.
12:13 Oba dorazili ke dveřím, které identifikovali jako ty, co vedou do Gartekova bytu. Nějakou dobu zkoušeli klepat a zvonit, ale nedostávalo se jim odpovědi.
12:18 Simbacca zaklepal na sousední dveře.
12:19 Dveře se otevřely a stál tam Quarren jen v bílých trenýrkách s červenými puntíky a podivoval se, co po něm chtějí. Simbacca vyklepal na datapad zprávu, že hledají Garteka, a jestli náhodou neví, kde je.
12:20 Soused jim potvrdil, že Gartek před týdnem odletěl zas za nějakým svým dobrodružstvím a od té doby nebyl doma.
12:21 Poděkovali a začali se vracet k lodi. Simbaccu napadlo zaletět za panem Bodanim na Kothlis, protože byl strašně sečtělý, skoro jako táta, a třeba by mohl vědět, kde Gartek je, případně jim pomoct s překladem sám.
12:36 Vrátili se ke Cocotte Minute a prohlédli loď kvůli možným štěnicím, ale před odletem na Kothlis se rozhodli nejprve stavit na Jolly Jediovi. Blížil se totiž termín pravidelné změny soustavy a propásnout ho byla vždycky děsná pruda.

Následky

Simbacca se z první ruky přesvědčil, že tátův a strejdův podnik se rozjíždí a začíná dobývat galaxii. Ochutnal kowakianské pi’kádory a nejít jinou cestou, šel by si přidat. Garteka sice nenašli, ale měli plán, který ovšem musel kvůli nepředvídaným komplikacím počkat.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License