Mukachevvo

Mukachevvo bylo město na Kwookrrru, po většinu historie tamní kapitol. Leželo v rovníkovém údolí, takže teploty nad nulou nebyly tak výjimečné jako jinde, a protékala jím největší řeka planety, která kompletně zamrzala jen velmi výjimečně. Nacházel se tam domácí stadion Kozomutů i hlavní vysílací studio KMH.

Historie

Město bylo založeno hned v první vlně osidlování v roce 3890 BBY, a to především kolonisty z Rwookyavicku a Tunnatutikanu. Obyvatelstvo se zpočátku živilo pastevectvím a výrobou bryyynzy, ale po ekonomické krizi kolem roku 2000 BBY došlo na důkladnou industrializaci celého údolí a přeorientování ekonomiky na textilní a nábytkářský průmysl. Životní úroveň pak dramaticky vzrostla a objevila se i první městská buržoazie, ale velká část obyvatelstva se i nadále živila pastevectvím a tradičními řemesly, zejména na periferiích.
V roce 217 BBY spustily provoz experimentální doky, v nichž se domácí snažili vyrábět lodě konkurující loděnicím na Rakhuuunu. V následujících letech vyrobily několik kusů lehkých frachťáků třídy Drevokocúr, mezi nimi například Green Mile, a několik desítek jednomístných stíhaček třídy Stromomačka. Ani řada středních transportérů třídy Lakatoš však neměla úspěch a byla proslulá svou náročností na údržbu, a tak doky v roce 59 BBY definitivně zkrachovaly. Nadále však ve městě fungoval největší přístav planety, jenž spravovali místní příslušníci rodu Cherwooků.
Příchodu Impéria se místní nejdřív srdnatě bránili, ale odpor byl rychle potlačen. Továrny byly znárodněny a obyvatelstvo v nich otročilo od rána do noci.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License