Moz'Gojo

„A ja že čoooo?“
- Moz'Gojo poté, co se jeho život stal až příliš zajímavým

Moz'Gojo byl Zabrak, vesmírný pistolník, zaměstnanec Tetragonu, pilot Opilé ovečky a nějakou dobu důležitý společník Chlouppka a Champbaccy.


Jméno: Moz'Gojo
Rasa: Zabrak
Datum narození: 30 BBY
Planeta narození: Talus
Frakce: Tetragon

Vzhled

Vesměs průměrný Zabrak s holou hlavou a růžicí růžků. Oblékal se tak, že si nikdo nemohl být jistý, jestli mluví s pašerákem nebo s obyčejným vesmírným pilotem.

Povaha

Šlo o celkem klidného jedince, který ale potřeboval čas na strávení překvapivých informací. Byl otevřený novým formám zábavy, nebál se letět do neznáma a pracoval pro Tetragon, takže musel být trošičku magor.

Rodina

Sám pocházel z Talusu, kde žil například jeho vyženěný bratranec z druhého kolene Far'Kajo, ale měl spoustu příbuzných i ve slumech na Nar Shaddaa.

Důležité vztahy

  • Deek, zaměstnavatel.

Dovednosti

Byl slušný pilot i navigátor a měl všechny předpoklady na to stát se epesním pašerákem: rychlé reflexy a přehled o dění v ulicích, uměl střílet z blasteru, který nosil zavěšený proklatě nízko, a rád chlastal. Taky měl rád hazardní hry. Ačkoliv mu dost koukala sláma z bot, s technologií si vlastně docela rozuměl a byl i dost všímavý. Uměl to se zvířaty a měl kurs první pomoci. Jenom to opravování mu moc nešlo a většina věcí se mu po chvíli znovu rozpadla.

Životopis

Před rozkazem 66

O jeho dětství ani mládí se neví nic, ale narodil se ještě za Republiky.

Občanská válka

I jeho dospívání je zahaleno tajemstvím, ale jisté je, že nějaký čas před bitvou o Yavin nastoupil jako pilot ke společnosti Tetragon, dostal loď, které láskyplně říkal Opilá ovečka, a možná i viděl (aspoň na obrázku) Wyrrgyho. V den zničení Hvězdy smrti byl na Nar Shaddaa, kde se v neznámém nočním klubu úplnou náhodou potkal s Najibem a společně si užívali hazard a další věci, co jsou tak v nočních klubech k vidění.
V ranních hodinách pak Sullustana následoval do Modrého Mandaloru, kde zrovna probíhalo zapíjení znovushledání Champbaccy s Chlouppkem. Moz se přidal a po pár dnech dostal od Tetragonu zakázku novou, na kterou mohl přibrat další lidi - přirozeně neváhal, oslovil své nové kamarády a společně vyrazili do Huttské čtvrti, kde zachránili Jhonara Indysse před lidmi Hutta Grakkuse. Tím si Moz bohužel trochu nasral do vlastního hnízda, neboť znepřátelit si Hutty, to na Nar Shaddaa moc neprospívá byznysu ani zdraví, a tím spíš tedy souhlasil, že je vezme ještě na Mygeeto.
Cestou se dozvěděl, že jeho noví parťáci nejsou žádní obyčejní alkoholici, že po něm možná půjde kromě Kartelu taky Impérium a Inkvizice a že jestli ho někdy chytnou, má jim okamžitě všechno říct, jinak ho určitě zabijou. Byl z toho poněkud rozhozený, ale postupně to vstřebával. Během mezipřistání na Corsinu pomohl Chlouppkovi vyjednat lepší cenu za chlast a na cílové planetě plné krystalů pak zajistil rychlou únikovou cestu. Všichni se vrátili na Nar Shaddaa, kde ukryli profesora u jeho příbuzných ve slumu, a Moz, aby nebyl Huttům na ráně, dostal novou práci, tentokrát pro ně: zaletět s několika členy posádky Jolly Jedie na Miu Leptonis IV, kde by se v opuštěné enklávě mohlo nacházet pár potřebných holocronů.
Souhlasil, na měsíc dopravil Emily, Bananu a Kodyho a snažil se jim opět usnadnit případný útěk tím, že opravoval stařičké metro v podzemním tunelu. S mírnými komplikacemi našli (mimo jiné) holocron Tuvase Akoka i holocron Darth Karvuse a mohli se vrátit, ale neletěli sami - přidali se k nim Rou D'Rixx a Dwayne Breen. Ani jeden z nich neměl tušení, že jim v docích Sien vybavil loď sledovacím zařízením a začíná je pro svou paní pronásledovat.
Moz následně dopravil jak holocrony, tak Kodyho s Rodym na Nar Shaddaa, kde došlo k dalšímu znovushledání, tentokrát v Rok'Poku. Po nějakém tom pití vyzvedli profesora, chlupáčové s Kodym se pokoušeli o nějaké čáry s Deníkem Whillů a Moz znovu nechápal. Ráno se navíc všichni tři zvedli a s tím, že dostali naléhavou zprávu od Šošonského krále, potřebovali hodit na Kashyyyk. Když je vysadil na základně odboje v mlhovině Tyyyn, vrátil se na Nar Shaddaa a zašel do Modrého Mandalora.
Tam se v nestřeženou chvíli prokecl, že viděl fakt divné věci, zrovna ve chvíli, kdy už v hospodě seděl děsně nenápadný Sien, a stal se tak později obětí rychlého získávání informací v terénu. Sien ho prostě venku čapl za flígr, a i když mu výstřel z Mozovy rychle tasené pistole ožehl róbu, rychle z něj díky početní přesile přítomných stormtrooperů dostal všechno potřebné. Následně byl zachráněn Roniem, ale po výbuchu v Modrém Mandaloru se po něm na nějaký čas slehla země.
Schovával se u příbuzných, kde ho sice Grakkusovi lidé sem tam hledali, ale nikdy ho nenašli. Sledovaná Ovečka zůstala v jednom z hangárů a on naštěstí nebyl dost hloupý na to, aby se k ní přibližoval. I po okolí se pohyboval vesměs jenom kanály a netroufal si daleko, nicméně když se dozvěděl, že kdosi spatřil u kina Bulva mistra Jedi a hledaného teroristu, dal si dvě a dvě dohromady a zkusil své dva známé kontaktovat. V následujících dnech se párkrát viděli, něco málo popili a Champbacca po akci na Rozengardu dostal nápad, jak Moze nenásilnou formou sundat ze seznamu hledaných mizerů - měli totiž pár světelných mečů, které by se Huttovi hodily do sbírky jistě víc, než hlava nějakého Zabraka, co byl ve špatnou chvíli na špatném místě a vlastně nevěděl, do čeho jde.

Potenciália

Pokud se plán povede, bude to mít Moz u Huttů zase dobré a může se zapojit do plánovaného náletu na Citadelu. Což se mu určitě vyplatí.

d20

Fringer 11
STR 10 / DEX 16 / CON 11 / INT 12 / WIS 14 / CHA 15
Astrogate +13, Search +12, Spot +12, Gamble +11, Pilot +11, Survival +11, Knowledge (streetwise) +10, Handle Animal +8, Hide +8, Listen +7, Treat Injury +7
Spacer, Point Blank Shot, Rapid Shot, Weapon Focus (blaster pistol), Endurance, Quick Draw

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License