Moyra Brannigan

Moyra Brannigan byla Zeltronka ze Zeltrosu, hérečka a zakladatelka klanu Brannigan. Byla i na Zeltronku pohledná a znala ji velká část obyvatelstva Oblačného města, ale již v raném věku na ní začala být vidět únava spojená s životem v bídě.

Historie

Narodila se na Zeltrosu v roce 70 BBY, ve třinácti letech se s otcem vydala na obchodní cestu po galaxii a na Bespinu se nechala zbouchnout o rok starším Brodym, kterého potkala na flámu ve Výpařovně. Zahanbený otec ji tam nechal a doma nahlásil, že ji zastřelili piráti,1 a Moyru čekaly moc zajímavé časy.
V následujících letech byla až na dva roky, kdy léčila kalnorské kvasinky, téměř permanentně těhotná2 a na svět přivedla přinejmenším sedm dětí. Protože manžel se dal na pití a ona potřebovala peníze, přivydělávala si ve chvílích, kdy na ní nebylo těhotenství ještě vidět, prostitucí a celkem bezmocně sledovala, jak jí otrokáři unášejí jednu dceru za druhou.
Až v posledních fázích života, kdy se domů ze studia práv vrátil syn Maro, se měla relativně slušně, ale ani tak to nebyla žádná sláva.
Zemřela roku 15 BBY na rakovinu plic.3

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License