Moucha

Moucha byla veskrze unikátní loď sestavená Nevou Habilim z torza vyřazeného frachťáku a hromady šrotu. Její motory charakteristicky bzučely, fungovaly jen nejkritičtější systémy a let s ní byl vysloveně adrenalinovou záležitostí.1

Historie

Plavidlo bylo postaveno krátce po začátku klonových válek na Taanabu, když se mistr Habili potřeboval levně dostat na Naboo, a jeho základem bylo šasí vyřazené lodi, které koupil z peněz vydělaných krádeží dvou vznášedel. Protože samo o sobě nebylo zpočátku schopné letu, musel ho nejprve učinit letuschopným, k čemuž využil zdroje místní skládky. Součástky mu hledali a podávali také Vooj-tae, Peelo, Lempix a Rahm Maawr, načež se pětice s lodí vydala na její první cestu a k vlastnímu překvapení doletěla do cíle.
Na Naboo se k nim připojil Champbacca s dvacítkou těžebních droidů včetně M-16 a M-33 a společně vyrazili na cestu druhou, k novému domovu.
Jakmile loď přistála ve Fogsmeade na Miu Leptonis IV, rozpadla se a její další slepování izolepou bylo shledáno nepraktickým.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License