Moe Teeq

Moe Teeq, v komunitě lovců přezdívaný Vočko, byl Gran z Malastare a slavný lovec živých zvířat, které i sám trénoval pro gladiátorské arény. Patřil mezi nejodvážnější Grany ve vesmíru1 a svá zvířata zpravidla lovil z co nejmenší vzdálenosti, pouze s omračovací pistolí. Byl to samotář, co do divočiny vyrážel zcela sám a najímal si pouze piloty, a fanoušek Ding Dong Dugs.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 73 BBY v Haryaaně a jeho dětství bylo silně ovlivněno tím, že mu Dugové krátce po narození zabili otce. Matka se o něj starala příkladně a zahrnovala ho láskou, nicméně ani tak mu nerozmluvila potřebu se v dospělosti mstít a Moe se tak už v šestnácti nechal přijmout mezi specialisty na odlov Dugů pro nasazení v továrnách. Naučil se toho o nich hodně a spoustu jich v řetězech nahnal do fabriky, ale šťastný přesto nebyl.
V roce 55 BBY zaslechl pouličního umělce zpívat o svobodě a dojalo ho to až k slzám. Uvědomil si, že se nechal zaslepit zlobou a pouze šířil nenávist, v cechu podal výpověď a vrátil se za matkou, která byla za jeho rozhodnutí ráda. Moe strávil pár týdnů doma a vymýšlel, jak odčinit své hříchy, ale nic ho nenapadalo. Nakonec se rozhodl, že alespoň vypadne z jejich planety, a protože měl slušný výcvik v střílení cílů tak, aby byly jen omráčené, zkusil se dát na lovce živé zvěře.2
Zaměřil se na velké predátory, které nebylo snadné minout, a rychle zjistil, že to vynáší víc než otrokářství a ani to není tak morálně závadné. V roce 53 BBY odlovil na Tatooine živé mládě kraytského draka pro palác Hutta Zorbo, v následujících letech dodal spoustu dalších velkých příšer na Colosseus, kde měl dlouhou dobu i pronajatý byt. Už dovážením rancorů, gundarků a podobných monster si vydělával slušné částky, ale protože poptávku svou výkonností docela rychle nasytil, dal se zároveň i na drezuru a i tam slavil velké úspěchy.
Od roku 39 BBY poslouchal Ding Dong Dugs a navštívil i několik jejich koncertů včetně toho v roce 32 BBY, kdy málem probudili Mustakrakishe.
Ani v dobách největší slávy nezapomněl na maminku, se kterou si denně volal, i když byl zrovna v nejhustší džungli,3 a od roku 35 BBY byl jedním z nejdůležitějších zákazníků zverimexu Nenažraný rancor na Nar Shaddaa, protože žrádlo pro rancory a další velká zvířata odebíral po tunách.

Občanská válka

Převrat ho nijak zvlášť nezajímal, jen začal domů posílat více peněz pro matku, která přišla o práci. Ačkoliv možnost vrátit se ke starému povolání byla za nového režimu celkem lákavá, neudělal to a pokračoval v lovu a výcviku dravých šelem.
V roce 17 BBY si od něj jeden zákazník objednal tři koťata nexu. Moe navštívil Cholganu a bez obtíží tam koťata, mezi něž patřil i M'Kesh, odlovil, ale když je pak dovezl na Miu Leptonis IV, kde mělo dojít k předání, klient vycouval a nedostavil se. Moe tedy košík nechal na baru v Zeleném lampionu a šel si po svém. Později nicméně zjistil, že tito menší, ale pořád dost draví tvorové, jsou v mnoha ohledech zajímavější než rancoři a podobně velká stvoření, a začal se primárně zaměřovat na ně.
Ačkoliv měl po bitvě o Yavin už svůj věk, o odchodu do důchodu zatím neuvažoval a pouze se rozhlížel po vhodné planetě, kam by se mohl na stáří uklidit i s matkou a smečkou dobře vycvičených hlídacích nexu.

d20

Scout 4 / Soldier 1 / Slaver 2 / Big Game Hunter 5
STR 10 / DEX 14 / CON 15 / INT 16 / WIS 14 / CHA 14
Handle Animal +20, Knowledge (wilderness lore) +15, Listen +12, Move Silently +12, Survival +12, Hide +10, Intimidate +10, Jump +10, Knowledge (Dugs) +10, Search +10, Spot +10, Profession (slaver) +8, Ride +8
Sharp-Eyed, Dodge, Track, Point Blank Shot, Mobility, Shady Merchant, Fame, Skill Emphasis (Handle Animal), Rugged, Shot on the Run
Expert Stalker (huge predators, medium predators)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License