Michurrin

[„Neříkal jsi, že jsi šlechtic?“]
[„Šlechtitel!“]
- Michurrin vyvádí Tublatancu z omylu

Michurrin byl Wookiee z Kashyyyku, absolvent zemědělské univerzity ve Rwookrrorro, jeden z kolonistů Alaris Prime a proslulý šlechtitel jablek. Byl to syn Gagarrina a údajně prapotomek Geroje, měl sestru Bazuccu. Fandil Dynamu Dosha a pil cokoliv, co teklo a bylo toho hodně, zejména ovocné pálenky.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 419 BBY v Karrambaculleku a odmalička vyrůstal pouze s matkou, protože otec vesničkou jenom procházel. Do školy chodil s pozdějším náčelníkem Churrem, přičemž v mládí byli natolik dobrými přáteli, že se stali pokrevními bratry. Zůstali v kontaktu i poté, co Michurrin nastoupil na univerzitu a věnoval se výzkumu, zatímco Churr zůstal v jejich rodném městě a dělal ochranku svému otci. Jejich přátelství dostalo silně zabrat v roce 70 BBY, kdy se z nich stali i bratři eskymáčtí, neboť se oba dvořili Tublatance z Tunnatutikanu. Michurrin naštěstí včas pochopil, že nemá šanci, vycouval a v roce 39 BBY se přesunul s první vlnou kolonistů na Alaris Prime, kde mohl v praxi plně rozvinout svůj talent na křížení a šlechtění ovocných stromů. Jen co byla dobojována krátká válka s Obchodní federací, zřídil si ve několik sadů v okolí Valyarru a s podporou náčelníka Warrbruga tam už v roce 36 BBY slavil takové úspěchy,1 že upoutal pozornost vědců, ale také Ruwolffa Jelínkomuta. Jeho jablka roubovaná na podnože z wroshyrů tak nejen získala nejednu cenu, ale stala se i surovinou pro výrobu kvalitních pálenek a s oblibou je užíval i Tonly Nyn. Michurrin se však zasloužil také o vyšlechtění několika odrůd, které lépe snášely extrémní teploty a navzdory průměrné chuti se hodily na kolonizace nepříliš obyvatelných planet.

Občanská válka

Jeho kariéru přerušilo zotročení Impériem, před kterým sice včas uprchl do lesů a spolu s Hesskou a jejími loajalisty se tam nějakou dobu skrýval, ale tvořit nemohl. Při globální razii v roce 5 BBY byl navíc zajat a nasazen ve fabrice na chemická světla, kde značně trpěl. Krátce po zničení první Hvězdy smrti měl být nasazen na stavbě té druhé, a tak byl naložen na transport a odeslán na Kashyyyk. Naštěstí byl během mezipřistání v Táboře 52 zachráněn kashyyyckým odbojem pod vedením Šošonského krále a mohl se tak jako svobodný Wookiee přesunout nejprve na Pevnost Boyarr, později ze zvědavosti na Jolly Jedie, kde pomáhal Churrovu vnukovi s optimalizací výnosnosti plodin pro nově navýšené stavy posádky tím, že rouboval jabloně prakticky úplně na všechno.2 Taky přišel s návrhem, jak zrychlit růst korýšů dovezených z Manaanu přidáváním sádry do vody, ale ten schválen nebyl.3 Po závodech na Raxusu Prime byl jedním z kandidátů na nového kapitána a dostal velké množství hlasů, ale nestál o ně a sám hlasoval pro stávající zástupkyni kapitána. Znovu se tam setkal s Tublatancou a občas si v Koktavé školnici nostalgicky zavzpomínali na staré dobré časy. Veškerý svůj čas trávil v zahradách a u akvárií, kde mu střídavě pomáhal prakticky každý technicky zdatnější člen posádky.
Začátkem roku 1 ABY se jeho pomocníkem stal i Kechupp, který byl ale do všeho možná až moc hrr a musel se naučit, že šlechtitelství potřebuje čas.
Kapitánovu svatbu s Merumeccu si užil o to víc, že pak dostal za úkol trochu urychlit růst wroshyrového řízku z Llullaillaco, který novomanželé dostali od Kerrchak s Korrak, a docela si v tom věřil.

d20

Tech Specialist 10
STR 12 / DEX 12 / CON 12 / INT 18 / WIS 12 / CHA 12
Craft (fertilizers, lab equipment, plant grafts) +16, Knowledge (agriculture, botany, plant breeding) +16, Search +14, Demolitions +10, Disable Device +10
Headstrong, Skill Emphasis (Craft (lab equipment)), Perfect Memory, Inventor, Steady, Fame
Instant Mastery (Knowledge (botany)), Tech Specialty (Mastercraft (plant grafts, lab equipment)), Expert (Craft (plant grafts, fertilizers))

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License