Meyloun

„Ses z nudy oholil, Wyrrgy?“
„Nejsem Wyrrgy. Jsem Meyloun a mám problém s gamblerstvím.“
- Chlouppek a Meyloun, první setkání1

Meyloun byl Herglic z Abregado-rae. Vážil něco ke čtyřem metrákům a byl to tedy doslova velký gentleman, ale většinu mládí nedokázal odolat ani zjevně nevýhodné sázce a dost tím trpěl.

Historie

Narodil se roku 49 BBY v herglické komunitě na Abregado-rae, ale dlouho tam nezůstal a vyrazil za štěstím do vnější galaxie. Nějakou dobu cestoval po galaxii jako ochranka menší obchodní lodi, ale všechny vydělané peníze obratem propil a prosázel, takže ho po pár excesech vysadili na Nar Shaddaa a on z nouze přijal nabídku práce v tamní fabrice. Šel do sebe a přestal prvoplánově pít, ale našel velkou zálibu v sázkách, zejména v těch, kde šlo o výdrž v pití piva. Těchto duelů se nezřídka osobně účastnil a téměř vždycky prohrál, takže se ve výsledku většinou ožral rychleji a víc než v dobách, kdy jenom pil.
Se začátkem války klonů se v něm znovu hnulo svědomí, že takhle přece nemůže žít věčně, a hledal způsoby, jak svou slabost překonat. Hledal pomoc u náhodných bytostí, co potkal v hospodách, ale velký úspěch neměl. Až roku 21 BBY to v Konečné stanici zkusil na Chlouppka a Champbaccu, kteří si ho sice nejdřív spletli s Wyrrgym, ale obratem ho naučili pít a nabídli mu i odvoz domů,2 protože zjistili, že je vlastně děsně fajn. Když už ale byli v lodi, vzali to přes pár dalších hospod, kde už si pivo objednával rovnou do kbelíků,3 a domů ho vrátili až za týden.
Po návratu začal duely vyhrávat a zjistil, že není ani tak závislý na sázkách, jako že spíš podvědomě toužil po uznání. To několika výhrami získal, jeho potřeba si něco dokazovat značně klesla a on se z pozice uklízeče v jednom pašeráckém doupěti vypracoval až na jejich provianťáka. Byl oblíbený, neboť jim dokázal sehnat to nejlepší prověřené pivo, a roku 8 BBY díky tomu dokonce založil rodinu. Svým dětem pak ještě dlouho vyprávěl o tom, jak potkal dva inspirativní chlupáče,4 a žil šťastně až do smrti.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License