Maro Brannigan

„Mám drahej oblek a ještě dražší hodinky, jasně že jsem dobrej!“
- Maro Brannigan o sobě

Maro Brannigan byl Zeltron z Bespinu, bratr Becky, Joyce a dalších dětí z klanu Brannigan, otec Manga. Byl to právník a dlouhou dobu černá ovce rodiny.1

Historie

Narodil se roku 55 BBY jako druhé dítě Brodyho a Moyry a vyrůstal v chudinské čtvrti Oblačného města. Už v dětství přispíval do rodinného rozpočtu rozličnou drobnou kriminalitou, během níž nezřídka využíval mladší sestru Nollu jako hlídku před policiíí.
V šestnácti letech se mu povedlo propašovat se na palubu obchodní lodi, planetu opustil a vyhodili ho až na Corellii, kde se rozhodl zkusit najít lepší život. Nějakou dobu si vydělával osvědčenými způsoby v gangu pouličních výrostků, ale byl dopaden, odsouzen k veřejně prospěšným pracím a při jejich vykonávání ho napadlo, že by ho vlastně docela bavilo být tím týpkem v obleku, co ho před soudem obhajoval.
Jakmile měl tedy trest odkroucený, vyzvedl si cennosti ze skrýše, vzal dvě brigády a dal se na studium práv, které mu šlo překvapivě dobře a o kterém dokonce informoval rodiče. V roce 30 BBY, na konci předposledního ročníku, oslovil po náročné zkoušce barmanku ve svém oblíbeném baru a o rok později, po promoci, z ní udělal paní Branniganovou. Vztah to byl divoký a když zrovna nehájil nějakého toho klienta, cestovali spolu po galaxii, ale volného času měl čím dál tím méně.
V roce 23 BBY obhajoval Hutta Somro, který čelil obvinění ze zločinného spolčení s temným Jediem a distribuce smrtyček na republikové světy, a dokázal mu navrhovaný trest stáhnout na nejnižší sazbu, pouhých dvacet let odnětí svobody. Jak si získával jméno v právnické komunitě, získával i další a další klienty, ale o to méně času trávil se ženou, která to začínala pociťovat. Roku 20 BBY se jim narodil syn Mango, ale ani ten ho nepřiměl k omezení služebních cest.
Po pádu Republiky byl tuze rád, že je Corellia relativně svobodná a právníka tam můžou dělat i barevní, ale naneštěstí se v roce 17 BBY s vidinou snadného zisku postavil proti rodící se mafii a dostal se na její černou listinu, takže se musel stáhnout z veřejného života.2 Ještě méně nadšen byl z toho, když mu Cocco v roce 16 BBY podala rozvodové papíry, ale podepsal je a dokonce se s ní ani nehádal o výši alimentů, které platil poctivě. Následně to vzal jako příležitost začít novou kapitolu života a zmizel z planety, kde po něm šla mafie.
Vrátil se na Bespin za rodinou, které se jeho vzdělání a finance najednou docela hodily, ale přestože jim pomohl k dalším sociálním dávkám,3 moc se k nim nehlásil a radši si hledal vlastní místo k bydlení. Průběžně pak bavil sousedy historkami ze svých cest4 a celkově se snažil skloubit bohémský život s ukrýváním se před dlouhými prsty corelliánské mafie, což se mu podařilo. Se zbytkem rodiny komunikoval jen minimálně, se synem vůbec, a o smrti obou rodičů se dozvěděl vždycky až s velkým odstupem.
V roce 7 BBY ho při návštěvě jejich pamětní desky našel nájemný vrah, jenž mu vrazil zubatou kudlu do ledvin.5

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License