Mandalore

Mandalore, v řeči domácích Mandalorianů nazývaná Manda'yaim, byla planeta ve stejnojmenném sektoru ve Vnějším okraji. Měla jeden měsíc, Concordii, a pro folkloristy byla zajímavá svými pohádkami.

Historie

Planeta byla poprvé osídlena kolem roku 7000 BBY, od té doby se tam vyvinula kultura válečníků. V roce 3960 BBY se tam vrátila velká část poražených veteránů mandalorianských válek, načež se zase rozletěli po galaxii a začali fungovat jako žoldáci a lovci odměn.
V sedmém století před bitvou o Yavin opustil tamní vesmírné doky lictor Limbus a v roce 738 BBY došlo k intervenci Republiky, jejíž síly preventivně zaútočily na sílící a stále agresivnější Mandaloriany přímo v centru jejich sektoru. Veřejné mínění na planetě se pak posunulo k pacifismu, což v roce 42 BBY vyústilo v krátkou občanskou válku. Po ní byli tradicionalisté vyhnáni na Concordii a na planetě zavládl klid a mír.
Během války klonů došlo na Mandalore k několika změnám ve vedení a politická situace tam až do okupace Impériem zůstala příliš komplexní na to, aby ji šlo shrnout do pár vět.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License