Malastare

Malastare byla zalesněná planeta v sektoru Dustig ve Středním pásu. Známá byla především svými zásobami přírodního paliva, pořádáním závodů kluzáků a výskytem malastarského puškvorce. Byla to domovská planeta Dugů, tedy i Ding Dong Dugs, ale v Senátu na Coruscantu ji zastupovali Granové, kteří ji považovali za svou kolonii. Největším predátorem zde byly příšery zillo, které dominovaly celému světu do chvíle, než Dugové začali rafinovat malastarské palivo, které bylo pro příšery vysoce toxické.

Města

Historie

Dugové se na planetě sice vyvinuli už v dávných časech, ale rozvíjet se pořádně začali až po vyhlazení zill a ani pak to nebyl žádný zázrak.
Kolem roku 8000 BBY byla na planetě kvůli její poloze na Hydianské cestě zbudována malá základna Republiky, před rokem 1000 BBY se tam usadili Granové, kteří zahájili rychlou kolonizaci zbytku planety. Dugové se jim bránili a byla z toho krvavá válka, v jejímž závěru se však Republika postavila na stranu Granů a oni pak byli nuceni žít v granském protektorátu. Každých pár let tam sice vypuklo nějaké to povstání, ale Granové ho rychle potlačili buď silou, nebo dovezením většího množství levného piva, po kterém si Dugové hleděli svého. Planeta ta navenek zůstala loajálním členem Republiky a dodávala jí spoustu paliva za rozumnou cenu.
V roce 32 BBY se tam Champbacca a Jessica Karnis účastnili legendárního koncertu a afterparty Ding Dong Dugs, roku 29 BBY tam úspěšně zachránili dítě.1
Během klonových válek se tam nacházelo velení 4. hydianské obranné flotily, jejíž součástí byl původně Šerif, a došlo tam jak k bitvě se silami Konfederace, tak k probuzení jednoho hibernujícího zilla.
Byla to také první planeta, kam po útěku z Roze-ba III zamířil Demonbacca s Magri'hal. Stavil se tam i později během následné pánské jízdy s Champbaccou, ochutnal mimo jiné zillovici a od té doby nebyl schopný jméno planety napsat správně.
Krátce před koncem války klonů se tam konal unikátní koncert Ding Dong Dugs, který si Jessica a Simbacca nemohli nechat ujít.2
Roku 18 BBY tam emigrovali Najibovi rodiče.
Ekonomika planety pak značně utrpěla zákazem závodění na kluzácích, v roce 12 BBY tam vypukla velká epidemie vesmírné úplavice, která dál přispěla ke snížení životní úrovně Dugů.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License