Majestic

Majestic byl republikový acclamator.

Historie

Postaven byl v docích na Rothaně ještě před vypuknutím války klonů a pod velením kapitána Diamata zasáhl už do bitvy o Geonosis.
Krátce nato měl být k ruce stínu Arssadrimu, který na jeho palubě k nelibosti většiny posádky zamířil na Oxirf'lanier. Jeho úkolem bylo zachránit Jessicu Karnis, ale protože na planetě vycítil přítomnost samozvané lady ze Sithu, nařídil ji bombardovat z oběžné dráhy a než Woallc Con-Denyzz palbu zastavil, způsobila loď tamní primitivní civilizaci rozsáhlé škody. Po návratu na Coruscant byl stín za své činy odsouzen ke zmražení v karbonitu a Majestic byl nasazen v několika bitvách klonových válek.
Po nástupu Impéria Majestic ještě krátce sloužil jako hlídková loď, ale jednak ho kvůli PTSD opustil kapitán, druhak se ukázalo, že je k tomuto účelu silně nevhodný. V roce 17 BBY byl pod velením nového kapitána převelen na Sirpar, kam odvezl i několik kontejnerů s vysloužilou republikovou technikou, která měla tamním cvičencům sloužit jako cvičné terče. V následujících letech bránil Majestic imperiální výcvikový tábor na planetě, ovšem z kanónů vystřelil až v roce 6 BBY, kdy si na jeho archivní náklad brousili zuby povstalci z Jolly Jedie. Jejich operace se s přispěním pašeračky Leely podařila, ukradli jeden kontejner starých stíhaček a zmizeli.
Majestic větší škody neutrpěl a funkce tábora nebyla významněji ohrožena, takže kapitán vyvázl jen s napomenutím a loď i nadále zůstávala na oběžné dráze.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License