Magri'hal

~„Jestli sa ma znova dotkneš, zabiju ťa.“~
- Magri'hal na svého zachránce

Magri’hal byla čarodějnice z Dathomiru, sestra noci a nadaná pyrokinetička. Měla bílou pokožku a obličej mívala pomalovaný červenými vzory, které připomínaly lebku. Vlasy měla po prsa, černé, nijak zvlášť opečovávané. Prsa měla docela malá, stejně tak postavou byla spíš průměrná, menší. Chodívala oděná v kazajce klasického dathomirského vzoru a uměla slušně bojovat se dvěma meči.

Historie

Magri’hal se narodila roku 51 BBY v klanové vesnici, a protože byly na noční obloze hvězdy v dobré konstelaci, matka Talzin jí předurčila neobyčejnou cestu životem. Odmala se učila kouzlům a magii a objevila nadání na formování ohně pomocí mysli. Kromě toho se také aktivně zapojovala do bojového výcviku se Zabraky od nočních bratrů, kde se učila i od Maula a jeho bratra.
Roku 22 BBY byla na základě dohody matky s hrabětem Dooku poslána z planety, aby mohla Konfederace využít jejího nadání. Ze začátku sloužila hraběti jako zabiják, splnila několik nebezpečných úkolů, později byla převelena pod Algernnon de Bray. Znaly se jen krátce a už se spolu s ní a jejím mandalorianem zapojili do poslední bitvy o soustavu Japerun, v níž nad Teruyanem sama způsobila zkázu křižníku Indefatigable a dalších jednotek pod velením generála Con-Denyzze.
Výhra to byla slavná a při oslavách se sice moc neodvázala, ale seznámila se s tím Mandalorianem, který se jmenoval Jessie a byl to bývalý rytíř Jedi. Začala se s ním sbližovat a možná by ho byla bývala nazvala i přítelem, kdyby do toho nestihla zasáhnout Algernnon. Ta na ni začala majetnicky žárlit a poslala ji na misi, o které si myslela, že bude pro čarodějku jasná smrt. Magri’hal to vycítila, ale byla zvyklá poslouchat na slovo, a tak poslechla a nakonec se se škodolibou radostí vrátila. Algernnon mohla prasknout, ale přímo se ji konfrontovat neodvážila, a tak vzala Magri’hal i Jessieho a odletěli na Roze-ba III, kam měli letět jako zástupci hraběte na oslavách Modrého slunce. Ačkoliv to nebylo v plánu, Algernnon přikázala Magri’hal, aby se zúčastnila soubojů na život a na smrt v aréně.
Několik dní bojovala, každý ze zápasů vyhrála a její popularita mezi diváky rostla. Jako vyvrcholení oslav se měla postavit proti Wookiovi jménem Nemo. Nemyslela si, že to bude nějaký problém. Souboj to byl intenzivní, svou pyrokinezí mu zatápěla, ale když mu z ruky vyšlehl blesk, který ji trefil mezi prsa a odhodil ji vzduchem, bylo i jí jasné, že má problém. Během chvíle ležela na znak v písku, neschopná vzdoru a v očekávání, kdy ji dorazí. To on ale neudělal a místo toho se proti němu postavil Jessie. Ten ho chtěl nakrájet světelným mečem, ale ani jemu se to nepodařilo a situace došla do fáze, kdy si vyměnili několik slov, přestali spolu bojovat a Nemo hodil svůj trojzubec po Algernnon sedící ve VIP sekci.
Magri’hal nestíhala, co se děje, ale najednou ji chlupáč bral na rameno a utíkal s ní pryč z arény. V mžiku byli na nějaké lodi, kde sejmul nějakého hejhulu, položil ji na lůžko a už byli pryč. V hyperprostoru se k ní vrátil a i když se tomu chvíli bránila, s pomocí Síly jí vyléčil všechna zranění z arény. Vnitřně byla nerozhodná, co dál. Matka ji propůjčila hraběti, aby mu sloužila, ale tomu na ní očividně nezáleželo, když měl Asajj a dal ji Algernnon, která ji chtěla zlikvidovat. A tenhle chlupatec ji zrychtoval jako málokdo a místo toho, aby se jí zbavil, tak ji zachránil.
Zatímco se dávala dohromady na lůžku a sbírala síly, přemýšlela o tom a došla k tomu, že se jí naskytla příležitost získat svobodu, kterou nikdy nepoznala. Když už měla jasno, co chce dál, došla svému zachránci poděkovat do sprchy a po zbytek cesty na Malastare mu poděkovala ještě několikrát. Povídali si, poznali se, jak jen to během pár hodin jde, a přistihla se, že se mu svěřila i s intimními věcmi, které snad nikdy nikomu neřekla.
Na Malastare byla překvapená, když vystoupil a řekl, ať si loď nechá. Dala mu hudlana na rozloučenou, ještě mu vyložila hejhulu, o kterém se během letu dozvěděla, že byl jeho otrokář, a vydala se ke hvězdám. Radu, ať se nevrací na Dathomir, si vzala k srdci a několik následujících let prožila létáním z místa na místo a vyhýbání se co nejvíc republikovému, konfederačnímu a později imperiálnímu prostoru.
Roku 13 BBY ji dohnal stesk po domově a zkusila risknout návrat. Doma zjistila, že na území sester noci pobíhají oživlé mrtvoly jejích sester a bratři se mezi nimi snaží přežívat, jak jen to jde. Magri’hal bratry noci oslovila, sjednotila je a pomohla jim vzdorovat mrtvým, které oživila temná magie, kterou v tu chvíli nedokázala zrušit. Dozvěděla se, co se doma dělo v posledních letech, a bratři ji začali nazývat matkou. Nejdřív jí to přišlo absurdní, ale nakonec si řekla, proč ne. Navázala kontakt s ostatními klany čarodějek, přesvědčila několik děvčat, aby se přidala k sestrám noci, a i ona začala pracovat na obnově klanu. Pro začátek tím, že sama porodila čtyři děti.
Roku 2 BBY uzavřela spojenectví s klanem matky Dayanny. V následujících letech společně relativně prosperovali, i když se museli každý den vypořádávat s oživlými mrtvolami, a Magri’hal se podařilo oživit a vytvořit několik nových tradic klanu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License