M'Kesh

M'Kesh byl slepecký nexu mistra Champbaccy. Na čumáku měl charakteristický bílý flek a byl sice dost agresivní, ale taky velmi inteligentní. Jeho dvorní veterinářkou byla Jastra Im'jia z Kothlisu a k jídlu měl nejradši kočičí konzervy z Nenažraného rancora.

Historie

Jednalo se o nejchytřejší kotě z vrhu, který se jednoho dne roku 17 BBY bez vysvětlení objevil v košíku na baru v Zeleném lampionu a který Simbacca zachránil před utopením.1 Právě díky jeho výcviku z něj nevyrostla nezvladatelně bestie, jak je u jeho druhu obvyklé, ale naopak užitečné zvíře. Jméno mu dala Fosh Linn a v překladu ze selkathštiny znamenalo "Flíček".2
V roce 15 BBY věnoval Simbacca již vycvičené kotě svému čerstvě slepému otci jako vodícího pomocníka a Champbacca se během let popelaření na palubě Palpatinova palce s kocourem dost sblížil. Ačkoliv ho po pár letech vlastně nepotřeboval, protože se naučil vidět pomocí Síly, za nic na světě by ho nevyměnil.3
V roce 7 BBY byl M'Kesh svědkem souboje svého páníčka s temným mizerou, ale dostal pokyn nezasahovat a byl za svou poslušnost odměněn4 nejdřív hromadou inkvizitořího masa, později také nějakým tím pamlskem, co mu i chutnal.
Během pátrání po krystalech pro Wyrrgyho v roce 0 ABY zůstal M'Kesh na palubě Palpatinova palce na Nar Shaddaa, hlídal ho a zbavoval přilehlé okolí obtížných krys, psů a bezdomovců. Když se pak jeho majitel přesunul na Jolly Jedie, putoval M'Kesh s ním a na následující neurčité období zůstal v hangárovém lese, kde občas sežral nějaké to slabší kaadu, ale jinak byl zlatíčko. Banana Brannigan ho občas potkala při běhání v lese a nikdy se to neobešlo bez hromady mazlení a dbání na bradě.

d20

predator 4
STR 17 / DEX 18 / CON 17 / INT 8 / WIS 14 / CHA 8
Hide +10, Move Silently +10, Spot +8, Listen +8, Climb +5, Jump +5, Survival +5
Improved Initiative, Run, Alertness, Stealthy

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License