Luk'Ruk

citát

Luk'Ruk byl Geonosian, jeden z posledních přeživších jeho druhu. Byl hlavním navigátorem Rudých raubířů.


Jméno: Luk'Ruk
Rasa: Geonosan
Rok narození: 41 BBY
Planeta narození: Geonosis
Barva očí: hnědá

Stručný profil

Zahořklý samotář, který se stal až fanaticky zapáleným pro pirátskou věc a svoji introvertní povahu dobrovolně provokoval tím, že se snažil být aktivním členem kolektivu. Až nekontrolovatelně nelítostný vůči imperiálnímu obyvatelstvu.

Specializace

Údajně nejlepší vesmírný navigátor, kterého kdy Rudí raubíři měli. Z hvězdné mapy dokázal určit nejlepší, nejrychlejší a nejpřekvapivější trasu pouhým pohledem. Nazpaměť si pamatoval většinu hyperprostorových tras a zkratek. Současně zastával pozici radisty.

Zajímavosti

Měl přímý přístup do navigačního počítače a uměl manuálně zadává souřadnice hyperprostorového skoku podle pozice lodi a dalších proměnných (a byl v tom bezchybný a mnohem rychlejší, než počítač). Studováním vesmírných map a následně skoky „naslepo“, které řídil, objevil desítky zkratek, které Raubíři využívali k nečekaným útokům a bleskovým útěkům.

Jak se stal Raubířem?

Luk'Ruk sloužil jako nižší navigační důstojník v konfederační armádě. Při bitvě o Coruscant byl jeho křižník zničen a on unikl v únikovém modulu. Byl však pronásledován republikovou korvetou, vyzvednut a zajat. Měl však štěstí, Rudí raubíři korvetu kvůli doplnění zásob přepadli a po vyvraždění klonů narazili na uvězněného Luk'Ruka.
Po zjištění jeho profese ho proti jeho vůli vzali na palubu a stal se jejich navigátorem. Několik let byl de facto vězněm, ale zato ve zlaté kleci. Většinou se stranil ostatních a komunikoval výhradně s kapitánem.
To se změnilo poté, co se k němu donesla zpráva, že jeho rasa vymřela či zmizela z tváře galaxie. Uprosil kapitána, aby vážili cestu na Geonosis, kde se po střetu s hlídkovou korvetou, kterou zahnali na útěk, přesvědčil na vlastní oči, co Impérium udělalo s jeho lidem. Rázem zapomněl na léta nedobrovolné spolupráce s Raubíři a ze dne na den se stal nejzapálenějším členem posádky. Nejhlasitěji podporuje vraždění všech svědků, zejména těch imperiálních.

Potenciália

Stále Raubíř.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License