Ludvík

[„Ludvíku, hosti jdou!“]
- Simbacca zmerčil pytláky1

Ludvík byl Simbaccův samec zalaacy, submisivní, ale přátelské zvíře.

Historie

Vylíhl se roku 22 BBY na Miu Leptonis IV, a to z vajec dovezených Jeffem Breenem z Otoh Mandassa. Druhá barva se u něj objevila až později, takže se chovatel nějaký čas domníval, že jde o samičku,2 a vůdcem skupiny se stal dominantnější Diviš. Jakmile byl Ludvík dost silný na to, aby Simbaccu uvezl, vyjížděli spolu na výlety po džungli.
Když ho chtěl odměnit, dával mu Simbacca luxusní seno,3 míče4 nebo Vojtovy špiónské kamery.5 Když se chtěl odměnit sám, posloužil si čímkoliv od nehlídaných kondenzátorů6 po pánův světelný meč.7
Roku 19 BBY vyrazil na palubě Jolly Jedie ke Kashyyyku, ale do bitvy nakonec nasazen nebyl a po návratu na nudný výlet celkem rychle zapomněl. I za Impéria byl užíván jako jízdní zvíře, užíval si života a v roce 16 BBY dosáhl pohlavní dospělosti, nicméně jako podřízený jedinec se o spáření s některou ze samic nikdy ani nepokusil.
Po rozpadu enklávy začátkem roku 14 BBY byl i se sourozenci opět naložen na Jolly Jedie a Simbacca s Fosh je dopravili na Rori, kde je vypustili. Ludvíkovi tam nic nechybělo8 a krátce po bitvě o Yavin zemřel přirozenou smrtí.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License