Luccyzbann

Luccyzbann, pro přátele Luccy, byla neurozená Wookiee z Kashyyyku, manželka Chlouppka. Byla to pohledná, odvážná žena, která si nepotrpěla na přepych, mládí trávila neustále mimo město a stal se z ní myslivec.

Historie

Luccyzbann se narodila se roku 105 BBY v Tyrvrarru, odmala se toulala po okolí a poznávala bohatý a rozmanitý život kolem rodného města. I proto se už v roce 101 BBY jako malý špunt stala vášnivou členkou tyrvrarrského přírodovědného kroužku myslivosti, který vedl lovec Frragg. Tam se prvně skamarádila s chlapci Demonbaccou, Salltrynem, Jakkubarrem a Vrufrerem.
Rostla jako z vody, v roce 98 BBY oplakala smrt Demonbaccy, který se ztratil v lese a podle všeho ho sežrala gerraka, ale život šel dál a Luccy si začala lámat hlavu s otázkou, kam začít směřovat svůj život.
Roku 96 BBY se Demonbacca zázračně vrátil ze Země stínů s neuvěřitelným příběhem, jak přežil a co tam dělal. Náčelník Snurrk ho jmenoval městským šamanem a uspořádal oslavu, na které se ti dva po dvou letech opět střetli. Oba to k sobě přitahovalo a mohli na sobě oči nechat, ale zatím kolem sebe jen kroužili a sbírali odvahu k prvnímu kroku.
U sbírání zůstali až do roku 94 BBY, kdy spolu začali oficiálně chodit, pusinkovat se a dokonce se držet za ruce. Luccy následovala hlas svého srdce a dala se k myslivcům, zatímco její milý byl jako šaman na roztrhání.
V roce 89 BBY, pár dní před Demonbaccovými narozeninami, spolu přišli o věneček a plánovali spolu žít až do smrti, ale to vzalo za své, když Demonbacca při narozeninové oslavě omylem pozřel koláčky s květem airuruba a v následném záchvatu zabil svého otce i těhotnou matku. Náčelník ho prohlásil za vyhnance a Demonbaccovi hrozilo, že bude za svůj čin odsouzen k smrti, ale jeho přátelé mu pomohli utéct z planety.
Na Luccy pak sousedé nějakou dobu koukali skrz prsty, že se tahala a spustila s vyhnancem, ale po čase ji vzali na milost. Roku 83 BBY se z ní stal oficiální myslivec, přidala se k tyrvrarrským lovcům a dělala, co ji bavilo. Ostatní myslivci se jí opatrně dvořili a ona se zakoukala do jednoho z nich. Jejich vztah začal být vážný a Luccy začala těšit, až se za něj provdá.
Roku 75 BBY byla se svým milým na lovu mimo město, takže až zpětně zjistila, že se objevil Demonbacca a unesl svého ochrnutého bratrance Wyrrgyho. Vzpomínka na její první a docela tragickou lásku ji rozhodila na dlouhou dobu a uvědomila si, že k němu stále něco cítí. Nepomohlo, že ji myslivec pár dní nato požádal o ruku. Řekla mu upřímně, že by ráda řekla ano, ale momentálně toho není schopná.
V roce 71 BBY se do města vrátil jak Wyrrgy, tak Demonbacca. Wyrrgy byl uzdraven a silný jako řípa. Luccy byla u toho a když Demonbaccu viděla, její láska znovu zaplála a ona věděla, že on to cítí stejně. S lítostí ukončila vztah se svým myslivcem a začala potají navštěvovat Chlouppka, jak mu prý začali v galaxii říkat, v Zemi stínů, v jeho domě, který si začal stavět pod Varfem.
Roku 68 BBY se stal Tyrvrarr cílem velkého otrokářského nájezdu Trandoshanů, město bylo v plamenech, většina lidí pochytána a už jen hrstka bojovníků se snažila ještěrům čelit. Luccy se podařilo nepozorovaně opustit město a přispěchat k Chlouppkovi a Salltrynovi s voláním o pomoc. S jejich pomocí byli otrokáři poraženi, Tyrvrarr osvobozen a Chlouppek si oficiálně vysloužil milost a odpuštění. Ačkoliv Chlouppek pak kvůli nelibosti části obyvatel zamířil zpět do Země stínů, Luccy už nehodlala jejich vztah tajit a otevřeně tam odešla s ním. Žili tam tři, ona, Chlouppek a Salltyn, udržovali stezky pro zbloudilé chlupáče, Luccy se začala věnovat malování a zavařování. Do Tyrvrarru se vracela jen příležitostně, kvůli prodeji banánovice a džemů.
Roku 57 BBY si ji Chlouppek vzal, svatbu měli na břehu Varfu. Na potomstvo ještě nemysleli a hodlali si užít gastroturistiku napříč galaxií. Pro Luccy to byl splněný sen, protože nikdy předtím mimo Kashyyyk nebyla a najednou se jí začaly rozšiřovat obzory světelnou rychlostí. Na každé z planet, které navštívili, si zapisovala nejlepší recepty, které pak po hotelových kuchyňkách zkoušela a případně upravovala, aby uspokojily vybíravé kashyyycké jazýčky, a pracovala na holokuchařce. Protože mohl Chlouppek pracovat na dálku, na Kashyyyk se vraceli jen na rodinné oslavy, ale jinak strávili následujících dvanáct let nepřetržitě na cestách.
V roce 45 BBY spolu zaletěli na Rodii, kde při večerní procházce městem narazila na vyhublého Rodiana trpícího zimou a hladem. Koupila mu v blízké restauraci jídlo a měla i trpělivost vyslechnout si jeho příběh. Zželelo se jí ho, a protože Chlouppek měl se závislostmi zkušenosti, rozhodla se, že Rodianovi pomůžou. Ukončili svatební cestu a vzali ho k sobě domů na Kashyyyk, kde mu Chlouppek jako správný šaman pomáhal s odvykáním. Ačkoliv to byl běh na dlouhou trať, už po roce se dal B'li natolik dohromady, že se společně se svými zachránci vrátil na svou rodnou hroudu a svěřil se rodině se svým problémem. Stal se rodinným přítelem a často je na Kashyyyku navštěvoval, stejně jako Chlouppkův bývalý kolega Zoli s rodinou.
Roku 43 BBY musel Chlouppek Luccy naléhavě opustit a odletěl pryč. Vrátil se až o čtyři roky později a i když byli během té doby ve spojení, až s jeho návratem poznala, co vlastně celou dobu dělal a že ho to silně traumatizovalo. Pomohla mu dostat se z toho a dělala mu doprovod na Wyrrgyho svatbě s Harryshou. Manžel s ní začal vážněji hovořit o založení rodiny a Luccy nebyla proti. Několikrát jí naznačil, že by se nebránil ani výchově někoho, kdo by nebyl jejich, ale vždy to bylo jen v náznacích, tak dělala jakože nic, dokud nenasbírá dost odvahy, aby to řekl na plnou hubu.
V roce 37 BBY se od manžela dozvěděla, jak přesně by si výchovu někoho, kdo není jejich, představoval, a neznělo to jako blábol. Souhlasila, že by mohli nějaké osiřelé dítě adoptovat, zatímco se budou snažit o vlastní, a když jí řekl, že přemýšlel o nalezení toho pravého na Nar Shaddaa, kde dřív pracoval u policie, vydala se tam rovnou s ním, aby mu dělala oporu. Bydleli u Alice a společně tam strávili několik dní, hledáním toho pravého dítěte k adopci. Prošli několik dětských domovů, ale nakonec jim padla do oka jedna ušmudlaná šlusačka z Morporku. Chlouppek dostal za úkol zjistit o ní víc, Luccy se vrátila domů, aby tam všechno připravila. Neúspěch si nepřipouštěla a o několik dní později se Chlouppek skutečně vrátil i s Jessicou. Dívka s nimi měla zůstat osm měsíců na zkoušku, a pokud by s nimi pak chtěla zůstat, mělo dojít k oficiální adopci. Za tu dobu mezi nimi vzniklo skutečné pouto jako mezi matkou a dcerou, takže se Jessica po uplynulých sedmi měsících rozhodla zůstat. Luccy to radostí obrečela a díky tomu úplně nevnímala, že s Chlouppkem ne a ne zadělat na vlastní.
Roku 35 BBY se u Jess začala projevovat citlivost v Síle, zpočátku nijak dramaticky, ale obyvatelé Tyrvrarru si začali šuškat, že je prokletá jako Chlouppek. Luccy dala několikrát jasně najevo všem ve městě, že si můžou škubnout, a starala se o svou dceru jak jen to šlo. Naneštěstí došlo k incidentu, po kterém Jess nekontrolovaným užitím Síly málem zabila jiné dítě, a i když to bylo pro oba rodiče těžké, nakonec se rozhodli ji poslat do Chrámu Jediů, aby se své schopnosti naučila ovládat. Luccy netušila, kdy a jestli se s dcerou ještě někdy uvidí, ale věřila, že ano, a aspoň si s ní příležitostně dopisovala.
Byla na dceru hrdá, stýskalo se jí, ale na budoucnost hleděla s úsměvem a doufala, že brzy přivede na svět vlastní děti. Bylo ovšem podezřelé, že se jim zatím nezadařilo, a když pak s Chlouppkem zjistili možnou příčinu, oba se nad mikroskopem rozesmáli. Zatímco to zkoušeli dál a manžel bral doplňky stravy, aby vyvážil svůj hendikep, pokračovala v práci na své kuchařce, malovala a bylo jí dobře.
22. 11. 29 BBY, šest dní před Dnem života, se Luccy neprobudila ze spánku. Chlouppek ji našel už mrtvou a až následně se ukázalo, že zemřela na krevní sraženinu v mozku. Na Den života byla Chlouppkem pohřbena u posvátného jezera Varf a na pohřeb se sjeli její přátelé nejen z Kashyyyku. Přiletěla i Jessica, ač to měla nejvyšší radou zakázané.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License