Lone Tiger

Lone Tiger byl lehký frachťák třídy G9 Rigger, Wyrrgyho druhá loď. Nebyl to žádný krasavec, ale o to větší měl spotřebu. Za svůj život vystřídal devětadvacet různých majitelů a na jeho vzhledu to bylo znát už po prvních deseti. Tachometr se po několika přetočeních zasekl a loď se v jednom z deseti případů minutu po skoku do hyperprostoru zase samovolně vrátila zpátky do prostoru reálného.

Historie

Loď byla vyrobena v roce 169 BBY na Corellii a v následujícím století vystřídala dvacet osm různých majitelů, kteří na ní vozili kde co do všech koutů galaxie, a dvacet tři různých jmen.
Wyrrgy si ho koupil v roce 67 BBY, dva roky poté, co mu otcem zapůjčeného Vilného tacha zabavil Obchodní klan, a pojmenoval ho Tygr samotář, protože mu to v jeho psychickém rozložení přišlo děsně husté.
V roce 63 BBY se v něm nad Sirparem utkal s Narr Asshengem a rozstřílel ho na cucky, v následujících letech se s ním účastnil akcí Černých ohařů a právě s ním také objevil svou pozdější zašívárnu v Nirgorově pásu. Harryshu v něm nikdy nesvezl a aktivně před ní zapíral, že je jeho.
Roku 41 BBY byl Wyrrgy na palubě lodi napaden piráty v sektoru Astal a po lítém boji nouzově přistál na planetě Ennth. Lone Tiger pak šel pro silné poškození rovnou do šrotu, Wyrrgy moc plakal.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License