Lofarra

[„Slyšela jsem, že ji prý vychovali Jawové, tak si hlídej hodinky.“]
- Farfalla o Lofaře

Lofarra byla Wookiee z Alaris Prime, pracovnice sběrného dvora a později recyklační specialistka a členka posádky Jolly Jedie. Byla menšího vzrůstu, ráda nosila kapuce a i když ji Jawové nevychovali, měla tento drb vlastně docela ráda a trochu ho sama přiživovala přinejmenším tím, že sem tam utrousila nějaké to utini.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se v roce 37 BBY v Chendrrlu a už odmalička ráda prolézala městský smeťák, z čehož měli její rodičové, oba účetní, fakt velkou radost. Pochopili ale, že nemá cenu jí násilím vysvětlovat výhody čistého zaměstnání, a když se jí povedlo relativně slušně dokončit střední školu, dali jí volnost rozhodování o svém životě. Lofarra neváhala, zužitkovala všechny své zkušenosti s opravováním a prodáváním starých krámů a už během války klonů pracovala na městském sběrném dvoře. Z toho, co jiní vyhazovali, pak často vyráběla věci, které někdo ochotně koupil, a pro nevelký zájem o pozici vedoucího pracovníka ji v posledním roce války začala vykonávat ona. Z prodeje opravených počítačů a další techniky plánovala dvůr v budoucnu koupit, ale než stihla naspořit dost, přišel rozkaz 66 a s ním imperiální okupace.

Občanská válka

Ještě pár měsíců se snažila udržovat sběrný dvůr při životě, ale s pokračující okupací a znárodňováním továren jí drasticky ubylo klientely i materiálu a i ona byla nakonec zotročena, načež dělala to, co předtím, ale zadarmo. Nedostala ale inhibiční čip a jakožto relativně kvalifikovaná pracovní síla nebyla přidělena k lopatě, takže jenom zhubla.
Tři týdny po zničení Hvězdy smrti byla naložena na transport a zamířila na Kashyyyk, kde měla být očipována a poslána na staveniště k Endoru. Na Tábor 52 však během jejich mezipřistání zaútočil Kashyyycký odboj a ona byla spolu se spoustou dalších zachráněna. Na základně odboje v mlhovině Tyyyn zaslechla zvěsti o tom, že se někteří zachránění odebírají se spasitelem na loď plnou starého šrotu, a samozřejmě šla s nimi. Byla jednou z prvních pacientek, kterým IM-62 odoperovával inhibiční čipy, a také jednou z těch, u nichž operace neproběhla úplně hladce. Několik měsíců si pospala v umělém spánku, aby se jí nervové synapse vzpamatovaly, a začátkem února 1 ABY se probrala, bez zjevných trvalých následků.
Sotva se pak rozkoukala, začala se zajímat o těch několik skladišť plných šrotu, z něhož by jistě šlo něco postavit, a dostala volnou ruku v pokusech o katalogizaci dostupných náhradních dílů. To jí však mohlo nějaký čas zabrat, a tak se nebránila ani socializaci se zbytkem posádky, mezi něž docela dobře zapadla. Litovala jen toho, že na ni nemá čas Kirk, ovšem o to víc se věnovala Zizimu, kterému dokonce i nabídla, že by ho adoptovala. Zizi nejdřív souhlasil, pak si uvědomil, že rodiče vlastně ještě má, ale i nadále se spolu dost často vrtali ve šrotu a hledali mezi ním poklady.

d20

Noble 5 / Black Marketeer 1
STR 16 / DEX 12 / CON 13 / INT 14 / WIS 12 / CHA 14
Appraise +12, Diplomacy +12, Knowledge (technology) +10, Sense Motive +10, Bluff +8, Computer Use +8, Gather Information +8, Repair +7, Forgery +6, Intimidate +6
Persuasive, Technical Wizard, Shady Merchant, Merchant Trader

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License